Zarządzenie Nr 77/2008
Burmistrza Mirosławca
z dnia 26 listopada 2008 r.
zmieniające Zarządzenie nr 38/2003Burmistrza Gminy i Miasta Mirosławiec z dnia 22 lipca 2003 r. w sprawie nadania Urzędowi Gminy i Miasta Mirosławiec Regulaminu Organizacyjnego
Na podstawie art 33 ust.2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1591 ze zm.; Dz.U. z 2002 r Nr 23 poz. 220, Nr 62 poz.558, Nr 113 poz. 984, Nr 153 poz. 1271, Nr 214 poz. 1806, Dz.U. z 2003 r. Nr 80 poz. 717, Nr 162 poz. 1568, Dz.U. z 2004 r. Nr 102 poz. 1055, Nr 116 poz. 1203, z 2205 r. Dz.U. Nr 172 poz. 1441, Dz.U. z 2006 r. Nr 17 poz. 128, Nr 175 poz. 1457 oraz Nr 181 poz. 1337 oraz z 2007 r. Nr 48 poz. 327, Nr 138 poz. 974 i Nr 173 poz. 1218 oraz z 2008 r. Dz.U. Nr 180 poz.1111) zarządza się co następuje:
§ 1. W Regulaminie Organizacyjnym Urzędu Gminy i Miasta Mirosławiec stanowiącym załącznik do Zarządzenia nr 38 Burmistrza Gminy i Miasta Mirosławiec z dnia 22 lipca 2003 r. wprowadza się następujące zmiany:
1) w § 20 rozdziału VI "Zadania wspólne referatu i samodzielnych stanowisk" dopisuje się ustęp 2 w brzmieniu: " Do wspólnych zadań Kierowników gminnych jednostek organizacyjnych oraz referatów i samodzielnych stanowisk w Urzędzie Gminy i Miasta Miroslawiec należy przygotoywanie projektów uchwał rady Miejskiej oraz Zarządzeń Burmistrza Mirośławca w zakresie przypisanych im zadań wg zasad określonych w załączniku nr 2"
2) Dodaje się załącznik nr 2 pod nazwą "Zasady opracowywania projektów uchwał Rady Miejsiej i Zarządzeń Burmistrza " w brzmieniu ustalonym w załączniku nr 1 do niniejszego zarządzenia.
3) Dodaje się załącznik nr 3 pod nazwą "Zasady udostępniania informacji publicznej" w brzmieniu ustalonym w załączniku nr 2 do niniejszego zarządzenia.
4) Dodaje się załącznik nr 4 pod nazwą "Zasady przekazywania informacji do Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy i Miasta Mirosławiec" w brzmieniu ustalonym w załączniku nr 3 do nieniejszego zarządzenia.
§ 2. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr 77/2008
Burmistrza Mirosławca
z dnia 26 listopada 2008 r.
ZASADY OPRACOWYWANIA PROJEKTÓW UCHWAŁ RADY MIEJSKIEJ I ZARZĄDZEŃ BURMISTRZA
Załącznik nr 2
do Regulaminu Organizacyjnego
Urzędu Gminy i MIasta Mirosławiec
ZASADY OPRACOWYWANIA PROJEKTÓW UCHWAŁ RADY MIEJSKIEJ I ZARZĄDZEŃ BURMISTRZA
1. Akty prawne tj. uchwaly i zarządzenia wydawane są na podstawie upoważnienia zawartego w ustawach i przepisach wykonawczych do ustawy a także na podstawie przepisów ogólnokompetencyjnych w sprawach realizacji określonych zadań lub ustalenia sposobu postępowania.
2. Projekt aktu prawnego winien zawierać:
1) nazwę aktu, numer, określenie ogranu wydającego w pełnym brzeminiu, datę wydania oraz tytuł (określenie przedmiotu aktu),
2) przepisy merytoryczne - podstawę prwną przez powołanie w pelnym brzmieniu odpowiedniej ustawy wraz ze wszsytkimi zmianami,
3) kolejnośc przepisów aktu prawnego powinna być następująca: przepisy ogólne, przepisy szczegółowe, przejściowe, uchylajkące i o wejściu w życie,
4) uzasadnienie potrzeby podjęcia uchwały - w formie załącznika,
5) załącznik graficzny (wg potrzeb).
3. Redagowanie projektów uchwal winno odbywać się przt zastosowaniu ogólnie przyjętych zasad techniki legislacyjnej zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 czerwca 2002 r. w sprawie "Zasad Techniki Prawodawczej" (Dz.U. z 2002 r. Nr 100 poz. 908) i zgodnie z powszechnie przyjętymi regułami składni języka polskiego.
4. Przepisy aktów prawnych należy redagować w taki sposób, aby dokładnie i w sposób zrozumialy dla jej adresatów wyrażały intencję organu stanowiącego akt prawny.
5. Projekty uchwal i zarządzeń opracowują komórki organizacyjne urzędu ( referaty i samodzielne stanowiska) oraz gminne jednostki organizacyjne, do których zakresu działania należy przedmiot uchwały lub zarządzenia.
6. Jeżeli przedmiot aktu prawnego należy do zakresu dzialania kilku komórek organizacyjnych projekt opracowują wspólnie ich przedstawiciele, a funkcję koordynatora pełni osoba wyznaczona przez Sekretarza.
7. Odpowiedzialnym za terminowe sporzadzenie projektu uchwały i jego treść merytoryczną jest kierownik gminnej jednostki organizacyjnej, kierownik referatu a w przypadku samodzielnych stanowisk - pracownicy merytoryczni.
8. Projekt uchwąly jest podpisany przez autora projektu z podaniem imienia i azwiska orazstanowiska z oznaczeniem daty jego sporządzenia.
9. Projekty uchwal wraz z uzasadnieniem:
a) pochodzących od jednostek oragnizacyjnych gminy sporządzaja i parafują kierownicy tych jednostek i przedkladają wraz z opinią prawną radcy prawnego a projekt po akceptacji przez Burmistrza trafia na stanowisko ds. Obslugi Rady Miejskiej i Kadr.
b) opacowanych przez pracowników urzędu gminy sporządzają i parafują samodzielnie stanowiska i przedkładają wraz z opinią prawną radcy prawnego, a projekt po akceptacji przez Sekretarza trafia na stanowisko ds. Obslugi Rady Miejskiej i Kadr.
10. Projekty uchwal wraz z uzasadnieniem posiadające parafkę autora, radcy prawnego oraz aprobatę Burmistrza lub Sekretarza podlegają rejestracji w zbiorze "Projektów uchwal Rady Miejskiej" na stanowisku ds. Obslugi Rady Miejskiej i Kadr oraz podlegają publikacji w BIP.
11. Uzasadnienie do projektów uchwal przedkladanych komisjom rady do opiniowania podpisuje Burmistrz lub z upoważnienia Sekretarz i przekazuje projekt uchwaly wraz z uzasadnieniem do Rady Miejskiej.
12. Autorzy opracowanych projektów uchwał uczestniczą w pracach Komisji Rady na których omawiane są opracowane przez nich projekty.
13. W przypadku gdy projekt uchwaly wywołuje skutki finansowe dla Gminy należy dołączyc opinie Skarbnika.
14. Projekty zarządzeń przed podpisaniem przez Burmistrza winny posiadać akceptację radcy prawnego oraz Sekretarza a zarządzenia dotyczące finansów gminy Skarbnika.
15. Oryginał zarządzenia podlega włączeniu do "Rejestru Zarządzeń Burmistrza".
16. Zarądzenia, podlegające włączeniu do zbioru "Rejestr Zarządzen Burmistrza' na pierwszym egzemplarzu, na ostniej stronie winno posiadac adnotację "opracował" z podaniem nazwiska i imienia autora zarządzenia , podaniem stanowiska oraz pieczątkę radcy prawnego.
Załącznik Nr 2 do Zarządzenia Nr 77/2008
Burmistrza Mirosławca
z dnia 26 listopada 2008 r.
Załącznik nr 3
do Regulaminu Organizacyjnego
Urzędu Gminy i Miasta w Mirosławcu
ZASADY UDOSTĘPNIANIA INFORMACJI PUBLICZNYCH
§ 1. 1. W Urzędzie Gminy i Miasta w Mirosławcu, zwanym dalej Urzędem, udostępnieniu podlega każda wiadomość o sprawch publicznych gminy Mirośławiec, będąca w posiadaniu Urzędu.
2. Za sprawy publiczne nalezy rozumieć zagadnienia dotyczące majątku publicznego oraz wszystkie zadania publiczne wykonywane przez gminę w imieniu wlasnym i na wlasną odpowiedzialność, nie zastrzeżone na rzecz z innych podmiotów.
3. Zakres informacji publicznej określa art. 6 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. Nr 112 poz. 1198 ze zm.) zwanej dalej ustawą.
§ 2. 1. Udostepnieni informacji publicznej następuje poprzez:
1) ogłaszanie informacji publicznych, w tym dokumentów urzędowych w Biuletynie Informacji Publicznej,
2) wyłożenie lub wywieszenie w siedzibie Urzędu, na tablicach ogłoszeń Urzędu lub w innych miejscach ogólnie dostępnych, dokumentów zawierających informacje publiczne,
3) publikację na stronach serwisu informacyjnego Urzędu w internecie pod adresemwww.miroslawiec.pl
4. wymienę informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłanej na konto e-mail:
5. bezpośrednie udostępnienie informacji publicznych wnioskodawcy tj. w formie ustnej lub pisemnej.
§ 3. 1. Za przygotowanie i aktualizację informacji publicznych udostępnianych na stronach internetowych Urzędu, odpowiedzialni są kierownicy w zakresach dzialania ich komórek organizacyjnych oraz samodzielne stanowiska merytoryczne.
2. Za zamieszczenie aktualnych informacji na stronie internetowej odpowiedzialny jest pracownik ds. kultury, turystyki i promocji, za zamieszczenie informacji w BIP odpowiedzialni są: Pełnomocnik ds. BIP oraz pracownicy merytoryczni, którzy uzyskali uprawnienia od Pełnomocnika BIP.
§ 4. 1. Informacje publiczne, w tym dokumenty urzedowe, o których mowa w § 1, co do których brak jest organiczeń w zakrsie ich udostępniania, mogą być udostępniane niezwłocznie w formie ustnej lub pisemnej (do wglądu) przez pracowników komórek organizacyjnych, jeżeli nie wymagają one opracowania, przetworzenia lub pobrania opłaty za ich przygotowanie.
2. Pracownik udostepniajacy informację publiczną, w tym dokument urzedowy, bez pisemnego wniosku, może z tej czynności sporządzić notatkę slużbową i umieścić ją w aktach sprawy.
§ 5. Dokumenty urzedowe z zakresu działania Rady Miejskiej i Komisji Rady Miejskiejudostępnia się w Biurze Rady Miejskiek, dokumenty urzedowe z zakresu dzialania Burmistrza Miasta i komórek organizacyjnych Urzędu udostępnia się w komórkach organizacyjnych Urzędu.
§ 6. 1. Informacja publiczna, która wymaga przygotowania lub przetworzenia udostępniania jest na podstawie pisemnego wiosku skladanego osobiście lub przekazywanego drogą korespondencyjną.
2. Wniosek jest skladany w sekretariacie Urzędu, a nastepnie przekazywany jest do pracownika odpowiedzialnego za udzielenie informacji.
3. Wzór wniosku stanowi załącznik nr 1 do "Zasad udostępniania informacji publicznych" i jest zamieszczony na stronie internetowej Urzędu i Biuletynie Informacji Publicznej.
4. Każdy pisemny wniosek o udzielenie informacji publicznej kierowany jest za pośrednictwem stanowiska ds. kancelaryjnych i archiwum do Sekretarza Miasta, który dekretuje go do komórki merytorycznej odpowiedzialnej za realizację.
5. Stanowisko ds. kancelaryjnych i archiwum prowadzi rejestr i pełną dokumentację pisemnych wniosków o udzielenie informacji publicznej.
6. Rejestr zawiera kolumny z następującymi danymi:
a) Lp.,
b) Data wpływu ( zgłoszenia wniosku),
c) Nazwisko, imię i adres lub nazwa zglaszającego,
d) Przedmiot wniosku,
e) Załatwiający wniosek ( nazwisko, imię, komórka organizacyjna),
f) Data załatwnienia,
g) Sposób załatwniea.
7. Realizacja wniosku powinna trwać nie dłużej niż 14 dni od daty jego wpływu.
8. Jeżeli udostępnienie informacji publicznej nie jest możliwe w terminie 14 dni, komórka merytorycznie odpowiedzialna powiadamia niezwlocznie stanowisko ds. kacelaryjnych i archiwum, jako komórkę prowadzącą postępowanie, o powodach opóźnienia oraz o terminie, w jakim udostępni informacji. Termin nie może przekraczać 2 miesięcy od daty wplywu wniosku. Stanowisko ds. kancelaryjnych i archiwum powiadamia wnioskodawcę o przyczynach opóźnienia i terminie udostępnienia informacji.
9. Wnioskowaną informację publiczną komórka merytorycznie odpowiedzialna przekazuje niezwłocznie do stanowiska, które powiadamia wnioskodawcę i udostępnia zgodnie z zapisami na wniosku.
§ 7. Urząd będąc w posiadaniu informacji publicznej, która jest przedmiotem wniosku, może odmówić dostępu do tej informacji ze względu na wyłączenie jej dostępności, wynikającej z przepisów ustawy o ochronie informacji niejawnych oraz o ochronie innych tajemnic prawnie chronionych.
§ 8. 1. Odmowa udostępnienia następuje w drodze decyzji administracyjnej, ktorej projekt sporzadza komórka merytoryczna odpowiedzialna.
2. Projekt decyzji, której wzór określa załącznik nr 2 przekazywany jest na stanowisko ds. kancelaryjnych i archiwum, które konsultuje je z radcą prawnym i po uzyskaniu akceptu przekazuje decyzję Burmistrza Wnioskodawcy.
3. Dokumentację związaną z trybem odwoławczym prowadzi w konsultacji z komórką merytoryczną i radcą prawnym, pracownik ds. kancelaryjnych i archiwum.
§ 9. Przetworzone i przygotowane do udostępnienia informacje publiczne powinny być oznaczone pieczecią Urzędu oraz danymi określajacymi tożsamość pracownika Urzędu, który odpowiada za treść informacji lub który ją wytworzył oraz datą opracowania. Informacje publiczne, komórka organizacyjna przekazuje Wnioskodawcy, stosując postanowienia instrukcji kancelaryjnej.
Załącznik Nr 1W Z Ó R
W Z Ó R
DANE WNIOSKODAWCY:
Nazwisko i imie / Jednostka ......................................................................................
Ne pesel / Regon .......................................................................................................
Adres ........................................................................................................................
Ne telefonu ...............................................................................................................
WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
Na podstawie art.2 ust.1 ustawy o dostepie do informacji publicznej z 6 września 2001 r. ( Dz.U.Nr 112 poz. 1198 ze zm.)
zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji w następujacym zakresie:
..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
SPOSÓB I FORMA UDOSTĘPNIENIA INFORMACJI; *
[ ] dostęp do przegladania informacji w Urzędzie
[ ] kserokopie
[ ] dyskietka 3,5
[ ] CD-ROM
FORMA PRZEKAZANIA INFORMACJI
Proszę o:
[ ] przesłanie informacji do skrzynki poczty elektronicznej (adres)
...............................................................................................................................
[ ] przesłanie informacji pocztą pod adres **
..............................................................................................................................
[ ] odbiór osobiście przez Wnioskodawcę
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 110 poz. 926 z późn.zm.)
...........................................................
(data i podpis Wnioskodawcy)
* zaznaczyć właściwe
** wypełnić, jeżeli adres jest inny niż podany wczesniej.
Urząd zastrzega prawo pobierania opłaty od informacji udostępnionych zgodnie z art 15 ustawy o dostępie do informacji publicznej.
Załącznik Nr 2
W Z Ó R
............................ , dnia ...........................
....................................................................
Nazwa i adres organu administracji publicznej
Nr sprawy ...............................
DECYZJA
Na podstawie art.104 ustawy z 14 czerwca 1980 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 1980 r. Nr 9 poz. 26 ze zm.) oraz art. 16 w związku z art. 5 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. Nr 112 poz. 1198) po rozpatrzeniu wniosku Pana/i ..........................................................
zam. .......................................................................... o udostępnienie informacji publicznej w przedmiocie ..................................................................................... orzeka się co następuje:
odmawia się udostępnienia informacji publicznej
UZASADNIENIE:
.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Uzasadnienie decyzji o odmowie udostepnienia informacji publicznej poza uzasadnieniem faktycznym i prawnym powinno także zawierać imiona, nazwiska i funkcję osób, które zajęły stanowisko w toku postępowania o udzielenie informacji oraz oznaczenie podmiotów, ze wzgledu na których dobra wydano decyzje o odmowie udostępnienia informacji ( art.16 ust.2 pkt 2 ustawy o dostepie do informacji publicznej). Uzasadnienie faktyczne decyzji powinno w szczególności zawierać wskazanie faktów, które organ uznal za udowodnione, dowodów, na których się oparł oraz przyczyn, z powodu których innym dowodom odmówił wiarygodności i mocy dowodowej, zaś uzasadnienie prawne - wyjaśnienie podstawy prawnej decyzji, z przytoczeniem przepisow prawa.
POUCZENIE
1. Od nieniejszej decyzji stronie służy odwołanie do .............................................. za pośrednictwem tutejszego Urzędu w terminie czternastu dni od dnia jej doręczenia.
2. Od niniejszej decyzji stronie służy prawo wniesienia powództwa o udostępnienie informacji publicznej do Sądu Rejonowego dla ...........................................
(Podmiotowi, któremu odmówiono prawa dostępu do informacji publicznej ze względu na wyłączenie jej jawności z powołaniem się na ochronę danych osobowych, prawo do prywatności oraz tajemnicę inną niż państwowa, służbowa, skarbowa lub statystyczna, przysluguje prawo wniesienia powództwa do Sądy Rejonowego ze wzgledu na siedzibę podmiotu, który odmówił udostępnienia informacji publicznej.)
...............................................................................
(podpis z podaniem imienia, nazwiska i stanowiska
służbowego osoby upoważnionej do wydania decyzji)
Otrzymują:
1. ....................
(strona)
a / a
Załącznik Nr 3 do Zarządzenia Nr 77/2008
Burmistrza Mirosławca
z dnia 26 listopada 2008 r.
Załącznik nr 4
do Regulaminu Organizacyjnego
Urzędu Gminy i MIasta w Mirosławcu
ZAKRES I ZASADY PRZEKAZYWANIA INFORMACJI DO BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ URZĘDU GMINY I MIASTA MIROSŁAWIEC
§ 1. Ustala się adres internetowy Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy i MIasta w Miroślawcu: http://bip.miroslawiec.pl/.
§ 2. Wyznacza się stanowiska Informatyka / Pelnomocnika BIP do pelnienia funkcji koordynatora BIP odpowiedzialnego za redagowanie BIP.
§ 3. Pracownicy w zakresie dzialania i posiadania kompetencji na danym stanowisku odpowiedzialni są za niezwłoczne przekazywanie wszelkich informacji wynikających z ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. Nr 112 poz. 1198 z późn.zm.) oraz innych ustaw i rozporządzeń, z których wynika obowiązek zamieszczania danej informacji na stronach internetowych urzędu, pracownikowi odpowiedzialnemu za prowadzenie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy i MIasta - Pelnomocnikowi BIP.
§ 4. 1 Mając na uwadze pełny zakres informacji wynikających z przepisów określonych w § 3 ustala się przykladowy zakres temetyczny przekazywanych informacji z podziałem na strukturę organizacyjną Urzędu, który winien być wykorzystywany przy przekazywaniu informacji do Biuletynu.
Referat / komórka organizacyjna | Przykładowy zakres tematyczny |
Stanowisko ds. Obsługi Rady Miejskiej i Kadr | W zakresie polityki wewnętrznej: - plan pracy Rady Miejskij i Komosji Rady Miejskiej, - zasady naboru na stanowiska urzędnicze, - projektowanie aktów normatywnych. W zakresie części informacyjnej: - zawiadamianie o posiedzeniach komisji i sesji wraz z porządkiem obrad, - uchwały Rady Miejskiej, - protokoły komisji, - protokoły sesji, - oświadczenia majątkowe radnych oraz działalności gospodarczej małżonków, - statuty sołectwa, osiedli, - sprawozdania z dzialalności Burmistrza i jednostek organizacyjnych gminy, - sprawozdania z dzialalności Komisji Rady, - inforacje o naborach do zatrudnienia na wolnym stanowisku urzędniczym i ich rozstrzygnieciu, - stan zatrudnienia. |
Referat finansowy | W zakresie polityki wewnętrznej: - projekty budżetu gminy, - projekty uchwal dotyczące finansów publicznych. W zakresie części informacyjnej: - informacja o majątku publicznym w tym: informacja o długu publicznym, pomocy publicznej, ciężarach publicznych, - budżet gminy i miasta i jego zmiany, - sprawozdania z wykonania budżetu, - wyniki kontroli przeprowadzonych przez RIO w zakresie zaleceń pokontrolnych i realizacji tych zaleceń, - wykaz podatników, którym umorzono zaległości podatkowe z tytułu podatków i opłat lokalnych (dotyczące przedsiebiorstw) oraz podatku rolnego i leśnego (w kwocie ponad 100 zł) |
Samodzielne stanowisko ds. kancelaryjnych i archiwum | W zakresie polityki wewnętrznej: - projekty uchwał, - wyniki kontroli zewnętrznych zaleceń pokontrolnych i realizacji tych zaleceń, - treści innych wystąpień i ocen dokonywanych przez organy władzy publicznej związanych z oceną pracy samorządów. W zakresie części informacyjnej: - czuwanie nad całością Biuletynu, - statut miasta i gminy, - regulamin organizacyjny Urzędu, - oświadczenia majątkowe skladane Burmistrzowi, - zarządzenia i ogłoszenia Burmistrza. |
Stanowisko ds. Gospodarki gruntami i planowania przestrzennego | W zakresie polityki wewnętrznej: - informacje dot. planu zagospodarowania przestrzennego, - informacja o majątku gminy, - zasady sprzedaży lokali mieszkalnych, użytkowych, nieruchomości, - warunki dzierżawy gruntów komunalnych, - studium kierunków i uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego. W zakresie części informacyjnej: - wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, do oddania w użytkowane wieczyste, użytkowanie, najem lub dzierżawę, - obwieszczenie o przetargu na zbycie nieruchomości, - ogłoszenie o zamiarze podziału nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym i wydane decyzje w tych sprawach, - uchwałę o scaleniu i wymianie nieruchomości. |
Stanowisko ds. ochronyśrodowiska, rolnictwa, leśnictwa i gospodarki wodnej | W zakresie polityki wewnętrznej: - plan gospodarki odpadami, - program ochrony środowiska. W zakresie części informacyjnej: - informacje o środowisku w tym: decyzje o wycince drzew, raporty o oddizaływaniu na środowisko, decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach |
Samodzielne stanowisko ds. inwestycji i spraw komunalnych | W zakresie polityki wewnetrznej: - strategia rozwoju gminy, plan rozwoju gminy, - plany rozwoju miejscowości, - plan inwestycji w zakresie ochrony środowiska, - plan remontów dróg, - wieloletni program inwestycyjny, - studium wykonalności podejmowanych zadań. W zakresie części informacyjnej: - informacja o inwestycjach mających negatywny wpływ na środowisko. |
Samodzielne stanowisko ds. zamówień publicznych i spraw komunalnych | W zakresie polityki wewnętrznej: - wieloletni program zagospodarowania zasobem mieszkaniowym , - zasady wynajmu lokali mieszkalnych, wchodzących w skład zasobu mieszkaniowego gminy. W zakresie części informacyjnej: - ogłoszenia o przetargach, - informacjach o rozstrzygniętych przetargach i zawartych umowach, - informacje o środowisku w zakresie "wskazań lokalizacyjnych. |
Samodzielne stanowisko ds. oświaty, organizacji pozarządowych i spraw biurowych | W zakresie polityki wewnętrznej: - program współpracy z organizacjami pozarządowymi. W zakresie części informacyjnej: - procedury dotyczące otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego gminy. |
Samodzielne stanowisko ds. zarządzania kryzysowego | W zakresie polityki wewnętrznej: - plan reagowania w sytuacjach zagrożenia. |
Samodzielne stanowisko ds. kontroli wewnętrznej i porządku publicznego | W zakresie polityki wewnętrznej: - plan kontroli, - zalecenia pokontrolne, - realizacja zaleceń pokontrolnych |
Samodzielne stanowisko ds. dzialalności gospodarczej i zdrowia | W zakresie polityki wewnętrznej: - Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, - Gminny Program Integracji i Polityki Społecznej, - Gminny Program Rozwiązywania Problemów Opieki nad dzieckiem i rodziną. W zakresie części informacyjnej: - limit punktów sprzedaży napojów alkoholowych, - zasady usytuowaniamiejsc sprzedaży napojów alkoholowych. |
2. W przypadku posiadania informacji, które podlegają w publikacji Biuletynie a wykluczonych z tej publikacji na podstawie przepisów szczególnych należy przekazać taką informację do osoby o októrej w § 1 wraz z podstawą prawną i uzasadnieniem wyłączenia.
§ 3. Osoby odpowiedzialne za dostarczenie informacji zobowiązane są do dostarczenia do Pełnomocnika BIP informacji publicznych wymaganych przepisami prawa:
a) w postaci papierowej wraz z metryczką, której wzór określa załącznik nr 1,
b) w postaci elektronicznej na nośniku lub na adres e-mail:r_wr@miroslawiec.pl
§ 4. Każda informacja publikowana w BIP powinna posiadać na końcu opis zawierajacy:
a) imię i nazwisko oraz adres mailowy osoby, która sporządzila informację lub odpowiada za treść,
b) datę wprowadzeni ado BIP.
Załącznik Nr 1
METRYCZKA Z OPISEM MATERIAŁU PRZEZNACZONEGO DO PUBLIKACJI W BIP
Imię i nazwisko autora | Podpis | |
Tytuł |
||
Krótkie streszczenie |
||
Data stworzenia dokumentu | Podpis autora | Podpis osoby zatwierdzającej |
Data publikacji dokumetu | Podpis Pełnomocnika BIP | Lokalizacja w BIP |
Data usunięcia dokumentu z sieci |
1 | za_77_2008.pdf (PDF, 82KB) | 2008-12-05 10:46:40 | 185 razy |
Akcja | Osoba | Data |
---|---|---|
Dodanie dokumentu: | Wroński Robert | 05-12-2008 10:46:40 |
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: | Burmistrz Mirosławca Elżbieta Rębecka-Sabak | 26-11-2008 |
Ostatnia aktualizacja: | Agnieszka Pilarska | 26-09-2013 11:04:05 |