Uchwała Nr LV/328/10 Rady Miejskiej w Mirosławcu z dnia 27 września 2010 r. w sprawie trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków zespołu interdyscyplinarnego oraz szczegółowe warunki jego funkcjonowania

UCHWAŁA NR LV/328/10

Rady Miejskiej w Mirosławcu

z dnia 27 września 2010 r.

w sprawie trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków zespołu zespołu interdyscyplinarnego oraz szczegółowe warunki jego funkcjonowania

 

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm. ), art. 9a ust. 15 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie ( Dz. U. Nr 180, poz. 1493 z późn. zm. ) Rada Miejska w Mirosławcu uchwala, co następuje:
§ 1. Uchwala się tryb i sposób powoływania i odwoływania członków zespołu interdyscyplinarnego oraz szczegółowe warunki jego funkcjonowania.
§ 2. Zespół interdyscyplinarny, zwany dalej „ Zespołem ”, powołuje Burmistrz Mirosławca w drodze zarządzenia.
§ 3.
1. W skład Zespołu wchodzą przedstawiciele:
1) ośrodka pomocy społecznej,
2) komisji rozwiązywania problemów alkoholowych,
3) Policji,
4) oświaty,
5) ochrony zdrowia,
6) kuratorów sądowych,
7) organizacji pozarządowych.
2. W skład Zespołu mogą wchodzić także prokuratorzy oraz przedstawiciele podmiotów innych niż określone w ust. 1, działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
3. Liczbę przedstawicieli podmiotów, o których mowa w ust. 1, powołuje się w zależności od potrzeb.
§ 4.
1. Burmistrz Mirosławca odwołuje członków Zespołu w przypadku:
1) zaprzestania pełnienia przez członka Zespołu określonej funkcji w danej instytucji,
2) na wniosek przewodniczącego Zespołu w związku z nie wykonywaniem obowiązków członka Zespołu,
3) zgonu członka Zespołu.
2. W przypadku wystąpienia sytuacji, o których mowa w ust. 1, Burmistrz Mirosławca powołuje do Zespołu inną osobę z tej samej instytucji, po wskazaniu kandydatury przez Kierownika tej instytucji.
§ 5. Zespół działa na podstawie porozumień zawartych pomiędzy Burmistrzem Mirosławca a podmiotami, o których mowa w § 3 ust.1 i 2.
§ 6. Przewodniczący Zespołu i jego Zastępca wybierani są na pierwszym posiedzeniu Zespołu spośród jego członków.
§ 7. Obsługę organizacyjna - techniczną Zespołu zapewnia Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mirosławcu.
§ 8. Na realizację zadania, o którym mowa w § 7 ust.1 zwiększa się roczny plan finansowy Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mirosławcu.
§ 9.
1. Zespół może tworzyć grupy robocze w celu rozwiązywania problemów związanych z wystąpieniem przemocy w rodzinie w indywidualnych przypadkach.
2. W skład grup roboczych wchodzą przedstawiciele:
1) ośrodka pomocy społecznej,
2) komisji rozwiązywania problemów alkoholowych,
3) Policji,
4) oświaty,
5) ochrony zdrowia.
3. W skład grup roboczych mogą wchodzić także kuratorzy sądowi, a także przedstawiciele innych podmiotów, specjaliści w dziedzinie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
4. Prace w ramach grup roboczych są prowadzone w zależności od potrzeb zgłaszanych przez Zespół lub wynikających z problemów występujących w indywidualnych przypadkach.
5. Przy tworzeniu grup roboczych, w miarę możliwości, bierze się pod uwagę rejon działania przedstawicieli podmiotów, o których mowa w ust. 2 i 3 i rejon, w którym wystąpił problem przemocy.
6. Grupy robocze składają się minimum z dwóch przedstawicieli podmiotów, o których mowa w ust. 2 i 3.
§ 10. Członkowie Zespołu oraz grup roboczych wykonują zadania w ramach obowiązków służbowych lub zawodowych.
§ 11.
1. Posiedzenia Zespołu odbywają się w zależności od potrzeb, nie rzadziej jednak niż raz na trzy miesiące.
2. Posiedzenia Zespołu oraz grup roboczych zwołuje przewodniczący Zespołu, a w razie jego nieobecności zastępca..
3. Posiedzenia Zespołu oraz grup roboczych odbywają się w Sali Urzędu Gminy i Miasta w Mirosławcu.
4. Posiedzenia Zespołu i grup roboczych mogą odbywać się w siedzibach instytucji podmiotów, o których mowa w § 3 ust. 1 i 2.
5. Z posiedzeń Zespołu oraz grup roboczych sporządza się protokół.
§ 12.
1. Członkowie Zespołu oraz grup roboczych, w zakresie niezbędnym do realizacji zadań ustawowych, zgodnie z art. 9c ust.1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie mogą przetwarzać dane osobowe osób dotkniętych przemocą w rodzinie i osób stosujących przemoc w rodzinie.
2. Członkowie Zespołu oraz grup roboczych zobowiązani są do zachowania poufności wszelkich informacji i danych, które uzyskali przy realizacji zadań ustawowych. Obowiązek ten rozciąga się także na okres po ustaniu członkostwa w Zespole oraz w grupach roboczych.
3. Przed przystąpieniem do wykonywania zadań ustawowych członkowie Zespołu oraz grup roboczych składają Burmistrzowi Mirosławca oświadczenie o następującej treści: „ Oświadczam, że zachowam poufność informacji i danych, które uzyskałem przy realizacji zadań związanych z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie oraz, że znane mi są przepisy o odpowiedzialności karnej za udostępnianie danych osobowych lub umożliwienie do nich dostępu osobom nieuprawnionym.”.
§ 13. Zespół używa pieczątki z nazwą Zespołu, pieczątki imiennej przewodniczącego Zespołu oraz pieczątki zastępcy przewodniczącego zespołu.
§ 14. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Mirosławca.
§ 15. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Lidia Cybulska 08-11-2012 14:27:43
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Rada Miejska 27-09-2012
Ostatnia aktualizacja: Lidia Cybulska 21-02-2014 10:24:55