ZARZĄDZENIE NR 58 BURMISTRZA MIROSŁAWCA z dnia 10 listopada 2003 r. w sprawie powolania komisji przetargowej do oceny ofert złożonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie negocjacji z zachowaniem konkurencji na "Wykonanie usług żywienia dzieci i młodzieży w Zespole Szkół w Mirośławcu na bazie istniejącej kuchni i stołówki"

ZARZĄDZENIE NR 58/2003

Burmistrza Mirosławca

z dnia 10 listopada 2003

w sprawie powołania komisji przetargowej do oferty ocen złożonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie negocjacji z zachowaniem konkurencji na "Wykonanie usług żywienia dzieci i młodzieży w Zespole Szkół w Mirosławcu na bazie istniejącej kuchni i stołówki"

Na podstawie art. 20a ust.5 ustawy z dnia 10 czerwca 1994 r. o zamówieniach publicznych (Dz.U. z 2002 r. Nr 72 poz. 664) Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 czerwca 202 r. w sprawie szczegółowych zasad powoływania członków komisji przetargowej oraz trybu jej pracy zarządzam co następuje:
§ 1. Powoluję Komisję Przetargową w składzie: Przewodniczący - Piotr Pawlik Sekretarz Komisji - Bożena Szybalska Członkowie - Bogusława Skrzypczyk ......................................... Rzeczoznawca w zakresie procedury postępowania o zamówienie publiczne - Ryszard Dąbrowski.
§ 2. Komisji Przetargowa przygotowuje następujące dokumenty zapewnające poprawne postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego tj:
a) uzasadnienie wyboru trybu negocjacji z zachowaniem konkurencji,
b) zaproszenie do negocjacji,
c) druk i formularze niezbędne do przeprowadzenia postępowania.
§ 3.
1. Komisja zapewni poprawność toku postępowania poprzez:
a) wydawanie i ewidencjonowanie zaproszeń do składania ofert,
b) opracowywanie zlożonych zapytań i przygotowywanie oraz przesyłanie udzielonych odpowiedzi,
c) rozstrzyganie powstałych w toku postępowania sporów,
d) przyjmowanie i ewidencjonowanie złożonych ofert.
2. Komisja przeprowadzi negocjacje z zaproszonymi wykonawcami.
3. Komisja opracuje i prześle do uczestników postępowania zaproszenia do skladania ofert.
4. Komisja rozpatrzy ważne oferty i dokona ich oceny zgodnie z kryteriami przyjetymi w zaproszeniu do skladania ofert.
5. Komisja dokona wyboru najkorzystniejszej oferty o jakiej mowa w art. 27d ust.1 i art.2 pkt 8 ustawy o zamówieniach publicznych.
§ 4. Komisja dziala na podstawie regulaminu pracy komisji przetargowej, który stanowi załącznik do niniejszego zarządzenia.
§ 5.
1. komisja rozpocznie prace z dniem powołania.
2. Komisja dokona opublikowania ogloszenia o wynikach postępowania, po zatwierdzeniu protokołu przez Buristrza.
3. Komisja zakończy pracę po dokonaniu wyboru oferty najkorzystniejszej i zawarciu umowy.
§ 6. Niezbędną obsługę Komisji zapewni p. Bożena Szybalska.
§ 7. Upoważnia się Przewodniczącego Komisji do zasięgania opinii ekspertów lub biegłych w koniecznych przypadkach.
§ 8. Regulamin pracy Komisji Przetargowej stanowi załącznik do niniejszego zarządzenia.
§ 9. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
 
Załącznik Nr 1
 do Zarządzenia Nr 58/2003 Burmistrza Mirosławca
z dnia 10 listopada 2003 r.
 
REGULAMIN PRACY KOMISJI PRZETARGOWEJ

powołanej do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego obejmującego: 1) ocenę spełnienia wymaganych przez Zamawiającego warunków, 2) ocenę złożonych ofert i przedstawienia propozycji wyboru najkorzystniejszej oferty.

1. Komisja Przetargowa działa na podstawie zarządzenia wewnetrznego nr 58/2003 Burmistrza Gminy i Miasta Mirosławiec z dnia 10.11. 2003 r.
2. Komisja rozpoczyna działalność z dniem powołania.
3. Komisję obowiązują przepisy ustawy z dnia 10 czerwca 1994 r. o zamówieniach publicznych (Dz.U. z 2002 r. Nr 72 poz. 664 - zwanej dalej ustawą), przepisy aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie oraz postanowienia nieniejszego regulaminu.
4. Pracami Komisji kieruje Przewodniczący, a w przypadku jego nieobecności zastępca.

Przewodniczący Komisji:

4.1. Odbiera oświadczenia członków komisji o zaistnieniu lub braku istnienia ustawowych okoliczności uniemożliwiających im występowanie w imieniu Zamawiającego lub też wykonywania czynności związanych z postępowaniem o zamówienie publiczne oraz włącza je do dokumentacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

4.2. Informuje Burmistrza o wystąpieniu okoliczności powodujących wykluczenie członka komisji.

4.3. Wyznacza termin posiedzeń komisji.

4.4. Prowadzi posiedzenie komisji.

4.5. Rozdziela pomiędzy członków komisji prace podejmowane w trybie roboczym, w tym w początkowej fazie postępowania przydziela określonym członkom komisji zadania związane z przygotowaniem dokumentów składających się na specyfikację istotnych warunków zamówienia, nadzoruje prawidłowe prowadzenie dokumentacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

4.6. Informuje Burmistrza o problemach związanych z pracami komisji w toku postepowania o udzielenie zamówienia publicznego.

4.7. Reprezentuje komisję w wystąpieniach zewnętrznych.

4.8. Po zakończeniu prac komisji przedkłada Burmistrzowi protokół z postępowania o zamówienie publiczne do zatwierdzenia wraz ze wzorem umowy do podpisania z wybranym oferentem.

5. Sekretarz Komisji:

5.1. Obowiązkiem Sekretarza jest prowadzenie w sposób ciągły protokolu postepowania odzwierciedlającego poszczególne etapy pracy komisji, wypełnianie odpowiednich druków, protokołu oraz dbałość o sprawna organizację postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

5.2. Sekretarza powołuje Przewodniczący Komisji sposród członków komisji.

6. Zadania Komisji:

6.1. Do zadań Komisji należy przygotowanie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

6.2. Do zadań Komisji w zakresie przygotowania postepowania o udzielenie zamówienia publicznego nalezy w szczególności przygotowanie i przekazanie do akceptacji Burmistrzowi:

a) propozycji wyboru trybu udzielenia zamówienia wraz z uzasanieniem ,
b) projektu specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zaproszenia do udzialu w postępowaniu, zaproszenie do skladania ofert albo zapytanie o cenę,
c) propozycji zaproszenia do rokowań w trybie zamówienia z wolnej ręki, ze wskazaniem podmiotu, któremu ma być udzielone zamówienie,
d) ogloszeń wlaściwych dla danego trybu postepowania o udzielenie zamówienia publicznego,
e) projektów innych wymaganych dokumentów, w szczególności wniosków Burmistrza do właściwego organu o wydanie decyzji wymaganych ustawą.

6.3. Do zadań Komisji w zakresie przeprowadzenia postepowania o udzielenie zamówienia publicznego należy w szczególności:

a) udostępnienie specyfikacji istotnych warunków zamówienia zainteresowanym dostawcom lub zaproszenia do składania ofert, oraz udzielenie wyjasnień dotyczących jej treści,
b) prowadzenie negocjacji albo rokowań z dostawcami lub wykonawcami, w sytuacji gdy ustawa dopuszcza prowadzenie takich negocjacji albo rokowań,
c) ocena ofert niepodlegających odrzuceniu,
d) przygotowanie propozycji wyboru oferty najkorzystniejszej bądź uniważnienia postępowania,
e) przyjmowanie i analiza wnoszonych protestów wraz z przygotowaniem projektu odpowiedzi na protest,
f) sporządzenie odpowiedniej dokumenacji wg druków ZP wprowadzonych zarządzeniem Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych dla zamówień o równowartość powyżej 30 000 euro.
g) w przypadku stwierdzenia, iż oferent, którego oferta została wybrana:
- przedstawil w ofercie dane nieprawdziwe,
- uchyla się od podpisania umowy lub
- nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,

przedstawienie Burmistrzowi propozycji wyboru tej spośród pozostalych złożonych ważnych ofert, która uzyskała najwyższą liczbę punktów (jezeli pozostało min. 2 oferty).

7. Przebieg postępowania:

7.1. Część jawna - otwarcie ofert.

Wstęp.

Przewodniczący Komisji przedstawi zebranym:

a) cel spotkania ze wskazaniem przedmiotu zamówienia, trybu udzielenia zamówienia publicznego oraz miejsca i daty publikacji ogłoszenia o przetargu,
b) sklad komisji przetargowej,
c) liczbę złożonych ofert, ze wskazaniem nazwy (firmy) i adresy (siedziby) oferentów, których oferty zostały uznane za nieważne z powodu złożenia ich po wyznaczonym terminie,
d) oferty, pokazując je, że złożone one zostały w stanie nieuszkodzonym oraz nie noszą śladów wskazujących na próbę naruszenia ich tajemnicy.

Przewodniczacy komisji zwraca sie do oferentów z pytaniem czy chcą złożyć oświadczenia przed otwarciem ofert. Ewentualne oświadczenia odnotowuje sie natychmiast na załączniku - druku ZP-42.

Komisja dokonuje otwarcia ofert zgodnie z art. 43 ustawy.

7.1.1. Komisja odsyła nieotwarte oferty, oferentów którzy:

a) zlożyli oferty po terminie,
b) wycofali swoje oferty przed upływem terminu skladania ofert.

7.1.2.Otwieranie ofert odbywa się w kolejności ich wplywu. Po otwarciu każdej oferty, Przewodniczacy odczytuje, a Sekretarz odnotowuje na załączniku -druku ZP-41, zawarte w ofercie:

a) nazwę i adres oferenta,
b) ocenę oferty,
c) termin wykonania zamówienia,
d) okres gwarancji,

kierując jednocześnie pytanie "czy jest przedstawiciel firmy".

7.1.3. Po odczytaniu wszystkich ofert, Przewodniczący zawiadamia obecnych przedstawicieli oferentów o przypuszczalnym terminie zakończenia postepowania oraz o sposobie powiadomienia oferentów o wynikach ( zgodnie z art.50).

7.1.4. Po otwarciu i odczytaniu wszystkich ofert, Członkowie Komisji niezwłocznie składają pisemne oświadczenie o braku lub istnieniu okoliczności , o których mowa w art. 20 ust.1 UoZP, wg wzoru ZP-21.

W przypadku złożenia przez członka Komisji oświadczenia o zaistnieniu okoliczności o których mowa w art. 20 ust.1 UoZP, nie złożenia przez niego takiego oświadczenia albo złożenia oświadczenia niezgodnego z prawdą, członek komisji podlega niezwłocznemu wykluczeniu z dalszego udziału w pracach komisji.

Informacje o wyłączeniu członka Komisji , Przewodniczący Komisji przekazuje Burmistrzowi, który w miejsce wyłączonego członka, może powołać nowego członka komisji.

7.1.5. Przed zamknięciem części jawnej posiedzenia Przewodniczacy Komisji zachowuje forme pisemną (dla zamówien publicznych o wartości przekraczającej równowartość 30 000 euro) wzywa uprawnione osoby obecne na sesjo otwarcia ofert, do zlożenia oświadczenia, o którym mowa w art 22 ust.5 UoZP. Wezwanie winno okreslać wykaz uczestników postępowania (oferentów)i osób występujących po stronie zamawiającego biorących udział w postępowaniu oraz termin złożenia oświadczenia.

7.1.6. Przewodniczący może również poinformować zebranych o przewidywanym terminie rozstrzygnięcia postępowania i podania wyników do publicznej wiadomości.

7.1.7. Przed przystapieniem do oceny ofert Komisja przygotowuje treść wezwania do złożenia oświadczenia, o którym mowa w pkt 7.1.7. i po jego podpisaniu przez Burmistrza, przesle je do oferentów, którzy złożyli oferty.

7.2. Część tajna - ocena złożonych ofert.

Na wniosek Przewodniczącego Komisja może zasięgać opinii rzeczoznawców, bieglych w przypadkach szczególnych i tego wymagających.

Ocena ofert i wybór oferty najkorzystniejszej dokonywane są zgodnie z przepisami ustawy (art.2 pkt 8 i art.27d).

7.2.1. W trakcie oceny zlożonych ofert Komisja przeprowadzi nastepujące czynności:

a) ustali, czy wszystkie oferty odpowiadają warunkom i zasadom okreslonym w ustawie o zamówieniach publicznych i specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
b) ustali, czy oferty nie zawierają oczywistych pomylek, a w przypadku ich stwierdzenia Komisja odnotuje rodzaj błędu wg druku ZP-$# oraz powiadomi oferenta o dokonaniu korekty oczywistych omyłek,
c) w przypadku uznania co najmniej jednej z ofert za nieważną z powodu błędów formalnych, Komisja wypelni załącznik wg druku ZP-44,
d) w oparciu o dane zawarte w ofertach, Komisja dokona oceny spełnienia warunków wymaganych przez oferentów i odnotuje wyniki na załączniku wg druku ZP-46 (informacja o spelnieniu arunków wymaganych od oferentów),
e) po przeprowadzeniu czynności, o których mowa w ppkt a) i d) w przypadku stwierdzenia, iż jakikolwiek z oferentów kwalifikuje sie do wykluczenia, komisja przygotowuje zawiadomienie o wykluczeniu z postepowania o zamówienie publiczne zawierające uzsadnienie faktyczne i prawne, które po akceptacji przez Burmistrza niezwłocznie przesle wykluczonemu oferentowi, oferty wykluczonego z postepowania nie są przez komisję rozpatrywane.

7.2.2. Komisja przedstawia wniosek o wykluczenie oferentó z postępowania , jeżeli zaistniała jedna z okoliczności wymieniona w art.19 ust.1 ustawy o zamówieniach publicznych, a w szczególności:

a) w okresie ostatnicj 3 lat, przed wszczęciem postępowania nie wykonali lub wykonali je z nie należytą starannością,
b) wszczęto postępowanie upadłościowe lub upadlość ogłoszono,
c) zalegają z należytymi opłatami składek, podatków - z wyjątkiem przypadku, kiedy im te należności odroczono lub rozłożono na raty,
d) osoby fizyczne, w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, skazane prawomocnym wyrokiem za przestepstwa przekupstwa lub inne przestępstwa popelnione w celu osiągnięca korzyści majątkowych,
e) osoby prawne, w związku z postepowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, których członkowie wladz zostali skazaniprawomocnym wyrokiem za przestepstwa przekupstwa lub inne przestepstwa popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych,
f) przedsiębiorców, na których w ciągu ostatnich 3 lat została nałożona kara pieniężna, o której mowa w przepisach o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, za czyn nieuczciwej konkurencji,
g) którzy nie spelniają warunków określonych w art. 22 ust.2 pkt 1-4 lub w wyznaczonym terminie nie uzupełnili lub nie wyjaśnili dokumentów potwierdzających spełnianie tych warunków,
h) którzy nie złożyli wymaganych oświadczeń lub nie spełnili innych wymagań określonych w ustawie, specyfikacji istotnych warunków zamówienia, ogłoszenie lub zaproszeniu do składania ofert, w szczegolności nie wniesli wadium.

7.2.3. Komisja przedstawi wniosek do Burmistrza o odrzucenie oferty jeżeli wystąpi choćby jedna z przesłanek określonych w art. 27a ust.1:

a) jest sprzeczna z ustawa lub specyfikacją istotnych warunków zamówienia,
b) jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji,
c) jest niewazna na podstawie innych przepisów,
d) zawiera błędy w obliczeniu ceny.

O odrzuceniu oferty Komisja niezwłocznie poinformuję dostawcę lub wykonawcę, którego ofertę odrzucono. informacja powinna zawierać uzasadnienie faktyczne i prawne.

7.2.4. Członkowie Komisji w oparciu o zapis zawarty na załączniku wg druku ZP-51 (Kryteria oceny ofert i ich znaczenie) dokonują oceny złożonych ofert i wyniki wraz z pisemnym uzasadnieniem indywidualnej oceny ofert wpiszą na załączniku wg druku ZP-52.

7.2.5. Komisja dokona wyboru najkorzystniejszej oferty stosując wyłącznie kryteria określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

7.2.6. Kryteria, ich znaczenie oraz opis zgodnie ze SIWZ stanowią podstawę do badania i oceny złożonych ofert.

7.2.7. Komisja dokona oceny ważnych (niepodlegających odrzuceniu) ofert, stosując jednolity system punktowania tzn.

* każde kryterium oceniane będzie w skali punktowej 0-100 pkt,

* najkorzystniejsze wymierne (określone przy pomocy liczb) dane z oferty podlegające ocenie, będą o ceniane maksymalną ilością punktów =100, pozostale będą przeliczane proporcjonalnie w stosunku do najlepszego,

* najkorzystniejsze niewymierne, ale odnoszące się wyłącznie do przedmiotu zamówienia (wyjątek stanowi przypadek określony w art.6 ust.2 ustawy) dane z oferty podlegające ocenie, będą oceniane maksymalną ilością punktów tj. równą 100, pozostałe będą oceniane przez Członków Komisji indywidualnie w stosunku do najlepszych.

7.2.8. Kryteria niewymierne oceniane będą w przyjętej skali, indywidualnie przez każdego z Członków Komisji z zachowaniem należytej staranności.

7.2.9. Oceny poszczególnych Czlonków Komisji zostaną zapisane w zestawieniu zbiorczym, następnie pomnożone przez procentowa wartość wagi przypisaną każdemu kryterium określoną na SIWZ.

7.2.10. Przy zastosowaniu kryteriów opisanych wzorami Komisja może sporządzić zbiorcze zestawienie oceny ofert. W takim prypadku pisemne uzasadnienia indywidualnej oceny ofert, zastepuje się pisemnym uzasadnieniem wyboru najkorzystniejszej oferty.

7.2.11. Wykorzystując wyniki indywidualnej oceny ofert, Komisja sporządzi streszczenie i porównanie złożonych ofert na załączniku wg druku ZP-53.

7.2.12. Kolejność (ranking) ofert zostanie ustalona wg otrzymanych punktów obliczonych j.w. Ofertą najkorzystniejszą będzie oferta, która otrzymała największą ilość punktów.

7.2.13. W przypadku odrzucenia wszystkich ofert, Komisja umieści uzasadnienie odrzucenia w załączniku na załącznik wg druku Zp-54.

7.2.14. Komisja ma obowiązek przedstawić wniosek o unieważnienie postępowania, jeżeli powsatła jedna z okoliczności przewidzianych w art. 27b ust.1 ustawy o zamówieniach publicznych:

* w postępowaniu innym niż z wolnej ręki, złożono mniej niż dwie oferty nie podlegające odrzuceniu,

* cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na finansowanie zamówienia,

* wystąpiłą istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub realizacja zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć wcześniej,

* Zamawiający nie dopełnił obowiązku zamieszczenia ogłoszenia w BZP lub określił przedmiot zamówienia w sposób niezgodny z zasadami określonymi w ustawiealbo postępowanie obarczone jest wadą uniemozliwiającą zawarcie ważnej umowy.

o powsatniu w/w okoliczności powiadamia się niezwłocznie uczestników postępowania uzasadniając faktycznie i prawnie.

7.2.15. W przypadku wniesienia protestu, Komisja zawiesi postępowanie do czasu rozpatrzenia protestu, nie dlużej jednak niż na okres 7-dmiu dni, chyba że, występują okoliczności określone w art. 85 ust.1 pkt 1,2 lub 3 UoZP.

7.2.16. O złożeniu protestu Komisja zawiadamia niezwłocznie dostawców i wykonawców uczestniczących w danym postępowaniu.

7.2.17. Protest na czynności podjęte przez Zamawiającego złożony przez dostawców lub wykonawców Przewodniczący Komisji przekazuje wraz ze stanowiskiem Komisji, do rozpatrzenia Burmistrzowi.

7.2.18. Biegły (rzeczoznawca) sklada Przewodniczacemu Komisji pisemne oświadczenie o braku lub istenieniu okoliczności, o których mowa w art. 20 ust.1 ustawy, wg wzoru ZP-21.

7.3. Wyłączenie osób występujacych po strnie Zamawijącego.

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie mogą występować w imieniu zamawiających ani też wykonywać czynności związanych z postępowaniem o zamówienie publiczne, a także być biegłymi osoby, które:

a) pozostają w związku małżeńskim albo w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w lini prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia, albo są związani z tytułu przysposobienia, opieku lub kurateli z oferentem, jego zstępcą prawnym lub członkami wladz osób prawnych ubiegających się o udzielenie zamówienia,
b) pred uplywem 3 lat od daty wczęćia postepowania pozostawały w stosunku pracy lub zlecenia z oferentem, albo były członkami wladz osób prawnych ubiegających się o udzielenie zamówienia,
c) pozostają z dostawca lub wykonawcą w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może to budzić uzasadnione wątpliwości co do ich bezstronności.

7.3.1. osoby występujące w imieniu Zamawiajacego w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, skladają oświadczenia pisemne o braku lub okoliczności, o których mowa w pkt 7.3. zaistnienie którejkolwiek z okoliczności skutkuje wyłączeniem danej osoby z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

7.3.2. Na polecenie Burmistrza lub osoby upoważnionej Komisja powtarza unieważnioną przez niego czynność, podjętą z naruszeniem prawa.

7.3.3. Po podpisaniu protokołu postępowania przez Komisję i jego zatwierdzeniu przez Burmistrza, Przewodniczący Komisji podaje wyniki postępowania do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie ogłoszenia na tablicy ogłoszeń w siedzibie Zamawiającego oraz niezwłocznie powiadamia na piśmie wszystkich oferentów, którzy złożyli oferty. W zawiadomieniu przesyłanym oferentowi, którego ofertę wybrano, określa się również miejsce i termin zawarcia umowy.

7.3.4. W postępowaniach, których wartość nie przekracza równowartości kwoty 30 000 euro, komisja Przetargowa zobowiązana jest sporządzić dokumentację podstawowych czynności związanych z przeprowadzonym postępowaniem. Dokonując oceny złożonych ofert Komisja może stosować druki ZP przewidzine dla zamówień pow. 30 000 euro.

7.3.5. W przypadku udziału w pracach Komisji biegłych (rzeczoznawców), Komisja odnotuje ich dane na druku ZP-81.

8. Komisja nie ma prawa ujawnić :
1) informacji, które stanowią ważny interes państwa,
2) informacji, które stanowią ważne interesy handlowe stron oraz zasady uczciwej konkurencji, które zostały zastrzeżone przez oferenta w ofercie.

Protokół, oferty oraz wszelkie oświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne. Wyjątkiem są te informacje, które stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Informacje te powinny być zastrzeżone przez skladających oferty: "POUFNE-nie udostępniać innym uczestnikom postępowania".

9. Komisja kończy pracę po zawarciu umowy z wybranym oferentem.
10. Komisji zabrania się:
a) dokonywać jakichkolwiek poprawek w ofercie,
b) zmieniać kryteriów,
c) zmieniać warunków zawartych w SIWZ,
d) naruszać przepisy ustawy i interpretować je na korzyść którejkolwiek ze stron,
e) zataić dane, które mogą mieć wpływ na ocenę i wybór oferty,
f) wchodzić w konflikt z oferentami,
g) świadomie naruszać zasadę bezstronności przy rozpatrywaniu i ocenie ofert.
Załącznik Regulaminu pracy Komisji Przetargowej

Część wstępna:

l.pCzynności do wykonaniaDokumentacja
1Zbieranie KP na wniosek Przewodniczącego w celu zapoznania się z przedmiotem zamówienia, SIWZ, Regulaminem Pracy KP, zasadami pracy KPnotatka służbowa
2Podział organizacyjny pracy KP w trakcie postępowania (otwarcia ofert, tajnego rozpatrywania ofert)notatka służbowa
3Przygotowanie odpowiednich druków i teczki z dokumentacją postępowania prowadzoną od początku.ZP-1, ZP-41, ZP-21, ZP-44, ZP-51, ZP-45, ZP-46, ZP-43, ZP-42, ZP-52, ZP-53, ZP-150 oraz                       - zestaw danych z ofert,          - zbiorcza lista oceny ofert,                                  - analiza ekonomiczna,         - zestawienie oceny ofert za kryteria...,                             - wniosek do Prez. UZP,  - informacja do MSWiA,             - wezwanie ad. art. 22/5

Część jawna:

l.pCzynności do wykonaniaDokumentacja
1Zapoznanie oferentów o celu zebrania - Przewodniczący oraz przedstawienie składu komisji przetargowej 
2Informacja o złożonych ofertach: - ile złożono ofert w twrminie, - Ile i które oferty złożono po terminie, - informacja o wniesionym wadium w pieniądzu, wekslach, obligacjach, gwarancjach. 
3Otwarcie kopert zewnętrznych ofert spóźnionych, odczytanie nazwy firmy, która złożyła ofertę po termine.ZP-44
4Otwieranie kopert w kolejności ich wpływu i odczytywanie: -numer kolejny oferty, data złożenia, - nazwa i adres firmy, która złożyła ofertę, - cena oferty i nne informacje (zgodnie ze SIWZ)ZP-41
5Po zakończeniu otwarcia ofert - zapytanie: Kto z zebranych oferentów zechce złożyć oświadczenie w sprawie czynności wykonanych do tej pory?.ZP-42
6Kolejne zapytanie do oferentów: Kto z zebranych oferentów wnosi sprzeciw do składu komisji przetargowej?.ZP-42
7Kolejne pytanie do skladu komisji przetargowej: Kto z członków komisji nie spełnia warunków zawartych w art.. 20 ustawy o zamówieniach publicznych?.ZP-21
8Informacja o sposobie kierowania zapytań do oferentów w sprawie udzielenia wyjaśnień dotyczących treści oferty.fax i pisemnie
9Informacja o przypuszczalnym terminie zakończenia prac komisji i ogłoszenia o wynikach postępowana oraz sposobie zawiadomienia. 
10Przygotowanie wezwańzgodnie z art.. 22 ust.5 dla oferentów w celu złożenia oświadczenia - wydanie wezwan tym oferentom, którzy są obecni na otwarciu ofert.wezwanie
11Wysłanie wezwań do oferentów, którzy nie byli obecni na otwarciu ofert.potwierdzenie wysłania

Część tajna:

l.pCzynności do wykonaniaDokumentacja
1Sprawdzenie ważności ofert pod względem formalnym i spełniania warunków wymaganych przez Zamawiającego, a w szczególności kpl.dokumentów, wadium, podpisy osób uprawnionych.ZP-44 ZP-46
2Opisanie ofert, w których stwierdzono uchybienia formalne lub merytoryczne.notatka służbowa lub opisanie na wewnętrznej stronie oferty
3Przygotowanie i wysłanie zawiadomienia do oferentów, których wykluczono z postępowania lub których oferty odrzucono.zawiadomienie zgodnie  z art.. 19/1-8 lub 27a/2 + ZP-44
4Sprawdzenie ofert pod względem merytorycznym tj. zgodności ze specyfikacją (kosztorysem, formularzem)opisanie na ofercie
5Zestawienie danych (koniecznych do oceny wg kryteriów przyjetych w SIWZ) ze złożonych ofert.tabelaryczne zestawienie danych z ofert złożonych w przetargu
6Wyliczenia matematyczne ocen ofert za kryteria przyjete w SIWZ.jw..
7Przygotowanie kart indywidualnych oceny ofert na każdą ofertę dla każdego członka komisji przetargowej.ZP-52 + zestawienie ocen ofert
8Zebranie członków komisji w celu dokonania wypełnienia przygotowanych w pkt.7 druków. 
9Ocena ofert.ZP-52 + zestawienie ocen ofert
10Zestawienie ocen ofert w druku "lista ocen ofert".ZP-53 + lista ocen ofert
11Wybór najkorzystniejszej oferty.ZP-150
12Zakończenie protokołu z postępowania, podpisy członków komisji i zatwierdzenie protokołu przez BurmistrzaZP-150
13Ogłoszenie o wynikach poprzez: a) zawiadomienie wszytskich uczestników postępowania, b) ogłoszenie o wyniku w BZP - Warszawa - po zawarciu umowy.za potwierdzeniem odbioru,                                       - listem zwykłym

Po zakończeniu prac tajnych:

l.pCzynności do wykonaniaDokumentacja
1Przygotowanie umowy zgodnie z wymaganiami zawartymi w SIWZ i wybraną ofertą.umowa-projekt
2Uzgodnienie treści umowy z wykonawcą. 
3Dla robót budowlanych-wykonanie kopii oferty najkorzystniejszej. Przygotowanie informacji dla MSWiA wg rozporządzenia.kopia oferty najkorzystniejszej, - informacja
4Jeżeli zamówienie ma być realizowane przez okres dłuższy niż 3 lata - wystapić do Prezesa UZP z wnioskiem o wyrażenie zgody na zawarcie umowy.wniosek do Prezesa UZP
5W przypadku wniesienia protestu: a) wstrzymać czynności na okres min. 7 dni (chyba, że protest jest oczywiście niezasadny - nie wstrzymuje się), b) zawiadomić o tym wszystkich uczestników postępowania (wszystkich) w ciągu 3 dni, c) rozstrzygnąć protest i wyslać go do protestującego w ciągu 7 dni od otrzymania protestu ZP-61,                               a)-informacja w ZP-1,                                                  b) -zawiadomienie faxem i listem poleconym,           c) -faxem i listem poleconym
6Zawarcie umowy- jeżeli nie wnoszono protestu lub ostatecznie go rozstrzygnięto. Ostatecznie rozstrzygnieto oznacza,że upłynął okres 3 dni po doręczeniu (otrzymaniu przez protestujacego) rozstrzygnięcia protestu i nie wniesiono odwołania do Prezesa UZP lub uplynął okres 7 dni po terminie przewidzianym na rozstrzygnięcie  protestu (razem 14 dni)umowa

Załączniki do pobrania

1 zarzadzenie 58.pdf (PDF, 30KB) 2014-01-21 09:06:40 187 razy
2 zarzadzenie 58.1.pdf (PDF, 2.MB) 2014-01-21 09:06:40 218 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agnieszka Pilarska 21-01-2014 09:06:40
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Burmistrz Mirosławca Elżbieta Rębecka-Sabak 10-11-2003
Ostatnia aktualizacja: Agnieszka Pilarska 21-01-2014 09:06:40