Protokół z posiedzenia Komisji Rewizyjnej w dniu 26.08.2016 r.

Protokół nr 19/2016

z posiedzenia Komisji Rewizyjnej

które odbyło się w dniu 26.08. 2016 r. w godz. 1100- 1200
w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Mirosławcu

Obecni na posiedzeniu członkowie Komisji oraz zaproszeni goście wg załączonych do protokołu list obecności ( zał. Nr 1 i nr 2).

  1. Otwarcie 19 posiedzenia Komisji Rewizyjnej.

  2. Stwierdzenie quorum.
  3. Przyjęcie porządku obrad.
  4. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia Komisji.
  5. Zaopiniowanie projektów uchwał.
  6. Wolne wnioski i zapytania.
  7. Zamknięcie posiedzenia Komisji.

Ad.1

Otwarcie 18  posiedzenia Komisji Rewizyjnej.

O godz. 1100 Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stanisław Pilc otworzył 19  posiedzenie Komisji, witając członków Komisji oraz zaproszonych gości.

Ad.2

Stwierdzenie quorum.

Przewodniczący Komisji po przeanalizowaniu listy obecności poinformował, iż w posiedzeniu uczestniczy 3 członków Komisji, co stanowi quorum pozwalające na obradowanie i podejmowanie prawomocnych decyzji.

Ad.3

Przyjęcie porządku obrad.

Porządek obrad stanowi załącznik nr 3 do niniejszego protokołu.

W związku z brakiem zmian przystąpiono do realizacji kolejnego punktu porządku obrad.

Ad.4

Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia Komisji.

W związku z brakiem zastrzeżeń przystąpiono do przyjęcia protokołu z 18 posiedzenia Komisji.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna w głosowaniu jawnym, jednogłośnie przyjęła protokół z 18  posiedzenia Komisji.

Ad.5

Zaopiniowanie projektów uchwał.
  • w sprawie apelu o ustawienie fotoradaru

Na posiedzenie Komisji przybył komendant Straży Miejskiej w Mirosławcu Daniel Gbur.

Przewodniczący Komisji zwrócił uwagę, iż w Mirosławcu Górnym przy gminnej wiacie śmietnikowej jest nieporządek. Dodał, iż gdyby udało się zidentyfikować osoby wyrzucające wielkogabaryty można byłoby ich ukarać mandatem.

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż podobna sytuacja ma miejsce przy wiacie śmietnikowej na ulicy Spokojnej w Mirosławcu.

Daniel Gbur poinformował, iż monitoring na ulicy Spokojnej w Mirosławcu nie działa
w pełni, dlatego trudno jest ustalić sprawców.

Przewodniczący Komisji zaproponował, aby na budynku przedszkola w Mirosławcu Górnym zamontować dodatkową kamerę, która swoim zasięgiem obejmowałaby teren wiaty śmietnikowej. Zwrócił się z zapytaniem, jaki byłby koszt zamontowania jednej kamery?

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż koszt montażu dotyczyłby tylko zakupu kamery, ponieważ instalacja od monitoringu jest już zamontowana. Dodał, iż skierowane zostanie zapytanie do firmy zajmującej się montażem monitoringu.

Radny Marcin Karczewski zwrócił się z zapytaniem, czy sytuacja z jednoosobową obsadą Straży Miejskiej będzie już na stałe?

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż po likwidacji fotoradrów zarówno Gmina Tuczno, Człopa i Wierzchowo także posiadają jednoosobową obsadę Straży Miejskiej. Zaproponował, aby skład ilościowy straży Miejskiej pozostał niezmieniony. W zamian za to zwiększona została współpraca z Policją.

Radny Marcin Karczewski zwrócił się z zapytaniem co w sytuacji, kiedy strażnik znajdować się będzie na urlopie?

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż  w takim wypadku patrole przejmuje policja.

Radny Marcin Karczewski poinformował, iż  zdaniem  Komisji Rewizyjnej Straż Miejska powinna brać czynny udział w przeprowadzaniu dzieci idących do szkoły  przez jezdnię tj. zatrzymywać samochody, aby dzieci mogły bezpiecznie przejść przez drogę.

Daniel Gbur poinformował, iż Straż Miejska nie posiada uprawnień związanych
 z zatrzymywaniem samochodów.

Radny Marcin Karczewski zaproponował, aby strażnik miejski razem z dziećmi przechodził przez jezdnię.

Radny Janusz Beer zwrócił się z zapytaniem o zmianę systemu sygnalizacji świetlnej na drodze krajowej nr 10, na ulicy Wolności w Mirosławcu?

Radny Marcin Karczewski poinformował, iż podczas jednego z posiedzeń RM składał wniosek o zmianę systemu sygnalizacji świetlnej, tak aby na stałe paliło się światło czerwone. Poinformował, iż   otrzymał odpowiedź, iż zmiana systemu nie jest możliwa, ponieważ jest to niewłaściwe rozwiązanie.

Radny Janusz Beer poinformował, iż jego zdaniem po obu stronach   sygnalizacji powinno być takie same światło.

Radny Marcin Karczewski poinformował, iż przedstawiony plan pracy Straży Miejskiej jest dość obszerny. Zwrócił się następnie z zapytaniem dotyczącym palenia przez mieszkańców  śmieci w piecach?

Daniel Gbur poinformował, iż jeśli nastąpi zgłoszenie o paleniu śmieci w piecach, lub jeśli Straż Miejska zauważy w/w incydent, to w takim wypadku strażnik  może wejść na posesję
 i dokonać sprawdzenia czym jest palone w piecu.

Radny Marcin Karczewski zwrócił się z zapytaniem, czy pojawiły się sytuacje dotyczące palenia śmieci w piecach?

Daniel Gbur poinformował, iż zdarzyło się kilka sytuacji palenia śmieci w piecach.

Radny Marcin Karczewski zwrócił się z zapytaniem, czy w bieżącym półroczu zostały wystawione mandaty inne niż drogowe?

Daniel Gbur poinformował, iż zostały wystawione dwa mandaty: jeden za niewywiezienie szamba, drugi natomiast za psa.

Radny Marcin Karczewski zwrócił się z zapytaniem o prowadzoną przez Straż Miejską akcję „Posesja”?

Daniel Gbur poinformował, iż akcja zazwyczaj prowadzona jest w okresie wiosennym.

Radny Janusz Beer zwrócił się z zapytaniem o bezdomne zwierzęta.

Daniel Gbur poinformował, iż w minionym półroczu 4 psy zostały oddane do schroniska, jeden pies znalazł nowego właściciela, natomiast dla jednego psa został ustalony właściciel. Dodał, iż w 2015 r. było dużo więcej zgłoszeń dotyczących bezdomnych zwierząt.

W związku z brakiem dalszych pytań Przewodniczący Komisji Stanisław Pilc podziękował komendantowi Straży Miejskiej Danielowi Gbur za przybycie na posiedzenie Komisji
 i przedstawienie istotnych informacji.

O godz. 1122 posiedzenie opuścił komendant Straży Miejskiej Daniel Gbur.

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż z dniem 1 stycznia 2016 r. przez staże gminne uprawnień do dokonywania czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego z przy użyciu fotoradarów, w związku z tym fotoradar na drodze krajowej nr 10 na 135 km w m. Piecnik przestał funkcjonować. W konsekwencji  w okresie od 1 stycznia br., do 7 sierpnia br.  na drodze krajowej nr 10 pomiędzy 119 km a 141 km odnotowanych zostało 38 zdarzeń-
9 wypadków i 29 kolizji. W wyniku tych zdarzeń 18 osób zostało rannych, natomiast 4 osoby poniosły śmierć. Ustawienie fotoradaru na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Piecnik spowodowałoby poprawę bezpieczeństwa oraz zminimalizowanie ilości wypadków drogowych, do których po zdemontowaniu urządzenia dochodziło dość często w minionym okresie. Dodał, iż pomimo kontroli radiowozów policji wypadki nie uległy zmniejszeniu. Po dokonanych ustaleniach  działającej przy Starostwie Powiatowym  Komisji ds. Bezpieczeństwa i Oznakowania na drogach publicznych, na łuku drogi krajowej ma zostać dokonana wymiana nawierzchni drogi. Ponadto dla Gminy duża ilość zdarzeń to również zwiększające się wydatki finansowe związane z utrzymaniem zastępów OSP w Mirosławcu
 i w Piecniku. Obie te jednostki biorąc udział w działaniach ratowniczych generują coraz wyższe koszty ich utrzymania tj. wynagrodzenie za udział w akcjach, paliwo, zużycie sprzętu.

Przewodniczący Komisji poinformował, iż nikt nie zwraca uwagi na ograniczenie prędkości, które ustawione są na drodze nr 10 na odcinku od m. Nieradź do m. Piecnik.

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż w momencie likwidacji fotoradarów wzrosła prędkość samochodów ciężarowych przejeżdżających przez miasto. Dodał, iż najlepszym rozwiązaniem byłoby uruchomienie odcinkowego pomiaru prędkości na pomiędzy 130 km
a 138 km drogi.

W związku z brakiem dalszych pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały
w sprawie apelu o ustawienie fotoradaru.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna w głosowaniu jawnym, jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie apelu o ustawienie fotoradaru.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 5 do niniejszego protokołu.

  • w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Mirosławiec

Sekretarz Gminy Monika Stąporek poinformowała, iż od Wojewody Zachodniopomorskiego wpłynęło rozstrzygnięcie nadzorcze stwierdzające nieważność części zapisów Statutu Gminy Mirosławiec przyjętego Uchwałą Nr XX/171/2016 Rady Miejskiej
w Mirosławcu z dnia 27 czerwca 2016 r. Rozstrzygnięcie nadzorcze dotyczy jednak zapisów uchwały w sprawie Statutu Gminy, który został podjęty w 2012 roku, a nie w czerwcu 2016 roku. Wobec powyższego należy dostosować zapisy statutu uwzględniając rozstrzygnięcie nadzorcze organu nadzoru.

W związku z brakiem pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Mirosławiec.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna w głosowaniu jawnym, jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie Statutu Gminy Mirosławiec.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 6 do niniejszego protokołu.

  • w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Mirosławiec.

Sekretarz Gminy Monika Stąporek poinformowała, iż w przypadku, kiedy liczba zmian 
w uchwale jest znaczna, lub gdy uchwała była wielokrotnie zmieniana i posługiwanie się tekstem uchwały może być utrudnione, organ właściwy do wydania aktu normatywnego ogłasza tekst jednolity w formie obwieszczenia w dzienniku urzędowym. Mając na uwadze powyższe niezbędne jest ogłoszenie tekstu jednolitego regulaminu utrzymania czystości
 i porządku w Gminie Mirosławiec, ponieważ w regulaminie wprowadzono znaczną ilość zmian, które w sposób istotny utrudniają posługiwanie się tekstem uchwały.

W związku z brakiem pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Mirosławiec.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna w głosowaniu jawnym, jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Mirosławiec.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 7  do niniejszego protokołu.

  • w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą
    i Miastem Mirosławiec, a Gminą Tuczno w sprawie powierzenia Gminie i Miastu Mirosławiec zadania w zakresie zapewnienia w roku szkolnym 2016/2017 uczniom niepełnosprawnym transportu i opieki w czasie przewozu  (tam i z powrotem) na trasie Mirosławiec- Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej
    w Niemieńsku.

Sekretarz Gminy Monika Stąporek  poinformowała, iż Gmina i Miasto Mirosławiec organizuje bezpłatny transport dla dzieci niepełnosprawnych realizujących obowiązek szkolny, lub obowiązek nauki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku bez zlecania wykonania usługi podmiotom zewnętrznym. Przewóz realizowany jest z wykorzystaniem samochodu będącego w posiadaniu Gminy przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych. Burmistrz tuczna zwrócił się
z prośbą o możliwość korzystania przez dwoje uczniów z dowozu realizowanego przez Gminę Mirosławiec. Zawarcie porozumienia z Gminą Tuczno pozwoli na racjonalizację kosztów niniejszego zadania.

Radny Janusz Beer zwrócił się z zapytaniem pod czyją opieką znajduje się dziecko dowożone z Tuczna do Mirosławca, które to następnie samochodem będącym na wyposażeniu UM przewożone jest do ośrodka w Niemieńsku?

Sekretarz Gminy poinformowała, iż dziecko z Tuczna do Mirosławca dowożone jest przez samochód z UM w Tucznie.

Burmistrz Mirosławca dodał, iż zarówno Gmina Tuczno, jak i Gmina Kalisz Pomorski partycypują w kosztach dowozu dzieci.

Radny Janusz Beer zwrócił się z zapytaniem, czy w dalszym ciągu z Mirosławca do Wałcza dowożone są dzieci do przedszkoli?

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż w minionym roku szkolnym dzieci dowożone były przez firmę zewnętrzną  zajmująca się przewozem osób. Koszt miesięczny przewozu wynosił około 4 tys. zł. W związku z tym pojawił się pomysł, aby w nadchodzącym roku szkolnym przewozy dzieci do Wałcza świadczone były przez samochód będący na wyposażeniu ZS
 w Piecniku.

Sekretarz Gminy poinformowała, iż do Wałcza dowożona była dwójka dzieci. Prawdopodobnie od września dowożona będzie jeszcze jedna osoba do Dziennego Domu Opieki.

Radny Marcin Karczewski zwrócił się z zapytaniem, czy podejmowane były rozważania
o otwarciu w ZS w Piecniku szkoły dla uczniów niepełnosprawnych?

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż prowadzenie szkół dla uczniów niepełnosprawnych jest zadaniem powiatu. Ponadto, gdyby doszło do utworzenia takiej szkoły, zaszłaby potrzeba dostosowania  sal lekcyjnych w ZS w Piecniku.

 Sekretarz Gminy dodała, iż w momencie utworzenia takiej szkoły Powiat musiałby przeznaczyć środki finansowe na jej funkcjonowanie.

W związku z brakiem dalszych pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą
i Miastem Mirosławiec, a Gminą Tuczno w sprawie powierzenia Gminie i Miastu Mirosławiec zadania w zakresie zapewnienia w roku szkolnym 2016/2017 uczniom niepełnosprawnym transportu i opieki w czasie przewozu  (tam i z powrotem) na trasie Mirosławiec- Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna w głosowaniu jawnym, jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą i Miastem Mirosławiec, a Gminą Tuczno w sprawie powierzenia Gminie i Miastu Mirosławiec zadania w zakresie zapewnienia w roku szkolnym 2016/2017 uczniom niepełnosprawnym transportu i opieki w czasie przewozu  (tam i z powrotem) na trasie Mirosławiec- Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 8  do niniejszego protokołu.

  • w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą
     i Miastem Mirosławiec, a Gminą Kalisz Pomorski w sprawie powierzenia Gminie
     i Miastu Mirosławiec zadania w zakresie zapewnienia w roku szkolnym 2016/2017 uczniom niepełnosprawnym transportu i opieki w czasie przewozu  (tam
    i z powrotem) na trasie Biały Zdrój - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku.

W związku z brakiem pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą i Miastem Mirosławiec, a Gminą Kalisz Pomorski w sprawie powierzenia Gminie i Miastu Mirosławiec zadania w zakresie zapewnienia w roku szkolnym 2016/2017 uczniom niepełnosprawnym transportu i opieki w czasie przewozu  (tam i z powrotem) na trasie Biały Zdrój - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna w głosowaniu jawnym, jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą i Miastem Mirosławiec, a Gminą Kalisz Pomorski w sprawie powierzenia Gminie i Miastu Mirosławiec zadania w zakresie zapewnienia w roku szkolnym 2016/2017 uczniom niepełnosprawnym transportu i opieki w czasie przewozu  (tam i z powrotem) na trasie Biały Zdrój - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 9  do niniejszego protokołu.

 

  • w sprawie zmian w budżecie Gminy i Miasta Mirosławiec na 2016 rok.

Skarbnik Gminy Alicja Michor poinformowała, iż następuje zwiększenie dochodów w kwocie ogółem 250.734,24 zł z tytułu: zrealizowanych dochodów z zaległych mandatów w kwocie 20.000,00 zł, odsetek od środków budżetowych w kwocie 15.000,00 zł, niezrealizowanych niewygasających wydatków bieżących ustanowionych na 2016 r. w kwocie 92.844,32 zł, niezrealizowanych niewygasających wydatków majątkowych ustanowionych na 2016 rok w kwocie 65.547,91 zł, wpłat z Urzędu Marszałkowskiego z tytułu korzystania ze środowiska w kwocie ogółem 57.342,01 zł. Zwiększenie wydatków następuje na kwotę 362.553,24 zł z przeznaczeniem między innymi na: bieżący remont dróg gminnych w kwocie 30.000,00 zł, roboty i nadzór inwestorski na zadanie „Przebudowa chodnika na ul. Słowackiego w Mirosławcu” w kwocie 51.032,00 zł, odtworzenie rowu odwadniającego i ścinanie poboczy przy drodze do Mirosławca Górnego oraz na opracowanie zmiany projektu stałej organizacji ruchu dla ulic na terenie Mirosławca Górnego w kwocie 16.044,32 zł, zakup samochodu osobowego typu mikrobus przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych i ubezpieczenie w kwocie 65.547,91 zł,. Przemieszczenie wydatków  wynika z dostosowania planu do przewidywanego wykonania na dzień 31 sierpnia 2016 r.w kwocie 299.297,00 zł na: prace geodezyjne i kartograficzne w kwocie 2.000,00 zł, bieżącą naprawę dróg gminnych w kwocie 32.409,00 zł, przygotowanie drogi do montażu wyniesionego przejścia dla pieszych i znaków drogowych oraz zakupu i montażu oznakowania na ulicy Szkolnej w Mirosławcu w celu wprowadzenia zatwierdzonego projektu stałej organizacji ruchu  w ciągu drogi gminnej w kwocie 42.000,00 zł..

Przewodniczący Komisji zwrócił się z zapytaniem, czy została już podjęta decyzja o zakupie samochodu oraz jakiej marki będzie to samochód?

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż decyzja o zakupie zostanie podjęta w momencie podjęcia niniejszej uchwały.  Do dnia 25.08.2016 r. przyjmowane były oferty na zakup. Została złożona oferta od firmy Ford na kwotę 130 tys. zł.

Przewodniczący Komisji zwrócił się z zapytaniem, w jakim czasie samochód trafi do Gminy?

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż będzie to około miesiąc czasu od daty zakupu, ponieważ samochód będzie musiał zostać dostosowany na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Radny Janusz Beer zwrócił się  z zapytaniem, czy w związku z zakupem samochodu ZS w Piecniku posiadać będzie dwa samochody?

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż obecny samochód  będący na wyposażeniu UM skierowany zostanie do ZS w Piecniku, natomiast samochód z ZS w Piecniku przeniesiony zostanie do Ośrodka Kultury.

Radny Marcin Karczewski zwrócił się z zapytaniem o środki finansowe przeznaczone na  zabiegi pielęgnacyjne drzew i inne usługi związane z utrzymaniem zieleni w mieście i gminie w kwocie 2.467,00 zł?

Burmistrz Mirosławca poinformowała, iż są to środki finansowe otrzymane z Urzędu Marszałkowskiego z tytułu opłaty za korzystanie ze środowiska rozdysponowane na poszczególne zadania związane z ochroną środowiska.

W związku z brakiem dalszych pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy i Miasta Mirosławiec na 2016 rok.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna w głosowaniu jawnym, jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy i Miasta Mirosławiec na 2016 rok.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 9  do niniejszego protokołu.

  • zmieniający wieloletnią prognozę finansową Gminy i Miasta Mirosławiec na lata 2016-2019

W związku z brakiem pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały zmieniającego wieloletnią prognozę finansową Gminy i Miasta Mirosławiec na lata 2016-2019.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna w głosowaniu jawnym, jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały zmieniający wieloletnią prognozę finansową gminy i Miasta Mirosławiec na lata 2016-2019.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 10  do niniejszego protokołu.

Ad.6

Wolne wnioski i zapytania.

Przewodniczący Komisji zwrócił się z zapytaniem o plany związane z ewentualną przebudową podwórka znajdującego się za budynkiem Urzędu Miejskiego? Dodał, iż chodzi głównie o zagospodarowanie podwórka.

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż pojawiła się wstępna koncepcja zagospodarowania podwórka UM w Mirosławcu.

Radny Marcin Karczewski zaproponował, aby pomyśleć nad przeniesieniem siedziby Policji do budynków na ulicy Dworcowej po PKP.

Sekretarz Gminy poinformowała, iż budynek na ulicy Dworcowej przeznaczony został do sprzedaży.

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż na kolejne posiedzenie Rady Miejskiej w projekcie uchwały w sprawie zmian w budżecie zabezpieczone zostaną środki finansowe z przeznaczeniem na dokumentację  związaną z zagospodarowaniem podwórka UM oraz montażem windy w budynku.

Sekretarz Gminy poinformowała, iż w ankietach, które kierowane są do UM pojawia się pytanie, czy budynek przystosowany jest na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Radny Janusz Beer poinformował, iż prędzej czy później zadanie związane z przystosowaniem UM na potrzeby osób niepełnosprawnych musiałoby zostać wykonane.

Przewodniczący Komisji zwrócił się z wnioskiem o zamontowanie dodatkowej kamery monitoringu na budynku Przedszkola w Mirosławcu Górnym.

Radny Marcin Karczewski zwrócił się z zapytaniem dotyczącym sprzedaży budynku na ulicy Dworcowej po PKP?

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż zakupem budynku zainteresowanych jest trzech przedsiębiorców. Dodał, iż teren wokół przystanku na ulicy Dworcowej wpisany został do programu rewitalizacji.

Radny Marcin Karczewski zwrócił się z wnioskiem o poprawę nawierzchni drogi gminnej na odcinku Zacisze-Kalinówka.

Radny Janusz Beer zwrócił się z zapytaniem, czy dojazd do posesji jednej z mieszkanek na ulicy Wałeckiej zostanie naprawiony, ponieważ samochody wywożące odpady mają problem z dojazdem.

Przewodniczący Komisji poinformował, iż wspólnoty mieszkaniowe w Mirosławcu Górnym podpisały porozumienie dotyczące budowy altany śmietnikowej. Budowa altany śmietnikowej ma rozpocząć się w miesiącu wrześniu.

Ad.7

Zamknięcie posiedzenia Komisji.

W związku z wyczerpaniem porządku obrad Przewodniczący  Komisji Rewizyjnej Stanisław Pilc  o godz. 1200  zamknął  19  posiedzenie Komisji.

 

Protokołowała:                                          Przewodniczący  Komisji Rewizyjnej:

Lidia Cybulska                                                         Stanisław Pilc

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Lidia Cybulska 11-10-2016 12:36:13
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Lidia Cybulska 26-08-2016
Ostatnia aktualizacja: Lidia Cybulska 11-10-2016 12:36:13