Protokół z posiedzenia Komisji Rewizyjnej w dniu 28.03.2017 r.

Protokół nr 26/2017

z posiedzenia Komisji Rewizyjnej

które odbyło się w dniu 28.03. 2017 r. w godz. 1100- 1140
w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Mirosławcu

Obecni na posiedzeniu członkowie Komisji oraz zaproszeni goście wg załączonych do protokołu list obecności ( zał. Nr 1 i nr 2).

  1. Otwarcie 26 posiedzenia Komisji Rewizyjnej.

  2. Stwierdzenie quorum.
  3. Przyjęcie porządku obrad.
  4. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia KOmisji.
  5. Zaopiniowanie projektów uchwał.
  6. Wolne wnioski i zapytania.
  7. Zamknięcie posiedzenia Komisji.

Ad.1

Otwarcie 26 posiedzenia Komisji.

O godz. 1100 Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stanisław Pilc otworzył 26  posiedzenie Komisji, witając członków Komisji oraz zaproszonych gości.

Ad.2

Stwierdzenie quorum.

Przewodniczący Komisji po przeanalizowaniu listy obecności poinformował, iż w posiedzeniu uczestniczy 3 członków Komisji, co stanowi quorum pozwalające na obradowanie i podejmowanie prawomocnych decyzji.

Ad.3

Przyjęcie porządku obrad.

Porządek obrad stanowi załącznik nr 3 do niniejszego protokołu.

W związku z brakiem zmian przystąpiono do realizacji kolejnego punktu porządku obrad.

Ad.4

Przyjęcie protokołu  z poprzedniego posiedzenia Komisji.

W związku z brakiem zastrzeżeń przystąpiono do przyjęcia protokołu z 25 posiedzenia Komisji.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna w głosowaniu jawnym, jednogłośnie przyjęła protokół z 25  posiedzenia Komisji.

Ad.5

Zaopiniowanie projektów uchwał.

  • w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mirosławcu.

Sekretarz Gminy Monika Stąporek poinformowała, iż skarga na działalność Kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej skierowana została do rozpatrzenia przez Komisję Polityki Społecznej. Ostateczne rozpatrzenie skargi nastąpi podczas posiedzenia Rady Miejskiej w Mirosławcu w dniu 30 marca 2017 r.

W związku z brakiem pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mirosławcu.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna w głosowaniu jawnym, jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mirosławcu.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 4  do niniejszego protokołu.

  • w sprawie wyrażenia/niewyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie Gminy i Miasto Mirosławiec środków stanowiących fundusz sołecki.

Sekretarz Gminy poinformowała, iż zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 21 lutego 2014 r. o funduszu sołeckim rada gminy rozstrzyga o wyodrębnieniu w budżecie gminy środków stanowiących fundusz, podejmując uchwałę, w której wyraża zgodę albo nie wyraża zgody na wyodrębnienie funduszu. Dodała, iż do sołtysów z terenu Gminy Mirosławiec zostanie podczas posiedzenia RM skierowane zapytanie czy wyrażają, czy też nie wyrażają zgody na wyodrębnienie w budżecie Gminy środków na fundusz sołecki.

Radny Marcin Karczewski poinformował, iż jako sołtys sołectwa Kalinówka nie wyraża zgody na wyodrębnienie w budżecie Gminy środków w ramach funduszu sołeckiego.

W związku z brakiem pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie niewyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie Gminy i Miasto Mirosławiec środków stanowiących fundusz sołecki.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna w głosowaniu jawnym, jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie niewyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie Gminy i Miasto Mirosławiec środków stanowiących fundusz sołecki.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 5 do niniejszego protokołu.

  • w sprawie przyjęcia Miejsko-Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy i Miasta Mirosławiec na 2017 rok.

Sekretarz Gminy poinformowała, iż realizacja działań związanych z  profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych  prowadzona jest w postaci gminnego programu uchwalanego corocznie przez radę gminy. W związku z powyższym w celu umożliwienia realizacji zadań wynikających z mocy przytoczonych ustaw niezbędne jest podjęcie opracowanej uchwały  zawierającej katalog zadań własnych gminy . Środki finansowe na realizację gminnego programu profilaktyki, rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii są zabezpieczone w budżecie gminy Mirosławiec na 2017 r.

W związku z brakiem pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie przyjęcia Miejsko-Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy i Miasta Mirosławiec na 2017 rok.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna, w głosowaniu jawnym, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie przyjęcia Miejsko-Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy i Miasta Mirosławiec na 2017 rok.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 6 do niniejszego protokołu.

  • w sprawiedostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe na okres od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r.

Sekretarz Gminy poinformowała, iż zgodnie z art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe z dniem 1 września 2017 r. zespół publicznych szkół, w skład, którego wchodzi jedynie dotychczasowa sześcioletnia szkoła podstawowa i dotychczasowe gimnazjum, staje się ośmioletnią szkołą podstawową. W związku z powyższym Zespół Szkół w Mirosławcu oraz Zespół Szkół w Piecniku z dniem 1 września 2017 r. z mocy prawa stają się 8 - klasowymi szkołami podstawowymi. Rada gminy po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty, dotyczącej uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, w terminie do dnia 31 marca 2017 r. podejmuje uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą - Prawo oświatowe, na okres od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r.

Radny Marcin Karczewski nawiązując do otrzymanej od Zarządu Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność” opinii poinformował, iż Zarząd nie zaopiniował, lecz przyjął do wiadomości  plan sieci szkół podstawowych. Zwrócił się z zapytaniem, czy można to potraktować jako pozytywną opinię?

Sekretarz Gminy poinformowała, iż nie została wniesiona żadna uwaga do Uchwały Nr XXVI/227/2017 ze strony NSSZ Solidarność.

W związku z brakiem dalszych pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe na okres od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna, w głosowaniu jawnym, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych
 i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe na okres od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 7  do niniejszego protokołu.

  • w sprawie wystąpienia z wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych
    i Administracji o zmianę granic administracyjnych miasta Mirosławiec.

Sekretarz Gminy Monika Stąporek  poinformowała, iż przedmiotowy projekt  uchwały jest realizacją zapisów uchwały Nr XXV/220/2016 Rady Miejskiej w Mirosławcu z dnia 29 grudnia 2016 roku w sprawie przystąpienia do procedury zmiany granic administracyjnych miasta Mirosławiec oraz uchwały Nr XXVII/234/2017 Rady Miejskiej w Mirosławcu z dnia 27 lutego 2017 r. w sprawie opinii dotyczącej zmiany granic administracyjnych miasta Mirosławiec. Wniosek stanowiący załącznik do niniejszej uchwały zostanie złożony za pośrednictwem Wojewody Zachodniopomorskiego do Ministra Spraw Wewnętrznych  i Administracji. Rada Miejska występuje z wnioskiem do ministra właściwego do spraw administracji publicznej za pośrednictwem wojewody w terminie do dnia 31 marca, a wojewoda nie później niż w ciągu 30 dni od dnia otrzymania wniosku przekazuje go ministrowi. Zmiana granic następuje w drodze rozporządzenia, które  może być wydane na wniosek zainteresowanej rady. Wydanie rozporządzenia wymaga zasięgnięcia przez ministra właściwego do spraw administracji publicznej opinii zainteresowanej Rady Miejskiej, która poprzedzona jest konsultacjami społecznymi z mieszkańcami z załączeniem do wniosku niezbędnych dokumentów, map i informacji potwierdzających zasadność wniosku.

W związku z brakiem pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie wystąpienia z wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o zmianę granic administracyjnych miasta Mirosławiec.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna, w głosowaniu jawnym, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie wystąpienia z wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o zmianę granic administracyjnych miasta Mirosławiec.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 8  do niniejszego protokołu.

  • w sprawie zmiany nazwy ulicy 40-lecia PRL na Spacerową w Mirosławcu.

Sekretarz Gminy poinformowała, iż w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 roku o zakazie propagowania komunizmu  lub innego ustroju totalitarnego  przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej - nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, w tym nazwy dróg, ulic, mostów i placów nie mogą upamiętniać  osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować więc muszą być zmienione. Zgodnie z wynikami konsultacji społecznych w sprawie zmiany nazwy ulicy 40 - lecia PRL położonej na terenie Mirosławca przeprowadzonych z mieszkańcami miasta Mirosławiec najwięcej wniosków zostało złożonych z propozycją nazwy ul. Spacerowa, stąd zasadność podjęcia przedmiotowej uchwały.

Radny Marcin Karczewski poinformował, iż konsultacje dotyczyły zmiany nazwy jednej ulicy w Mirosławcu, natomiast głosować mogli wszyscy mieszkańcy miasta.

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż konsultacje nie mogły zostać wyodrębnione tylko na jedną ulicę, lecz na jednostkę.  W związku z tym udział w konsultacjach wzięli wszyscy mieszkańcy miasta.

Przewodniczący Komisji  zwrócił się z zapytaniem od kiedy obowiązywać będzie zmiana nazwy ulicy?

Sekretarz Gminy poinformowała, iż zmiana nazwy obowiązywać będzie po 14 dniach od opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Radny Marcin Karczewski zwrócił się z zapytaniem związanym z kosztami wymiany dokumentów?

Sekretarz Gminy poinformowała, iż dokumenty osób prywatnych wymieniane będą na koszt państwa.

W związku z brakiem dalszych pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie zmiany nazwy ulicy 40-lecia PRL na Spacerową w Mirosławcu.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna, w głosowaniu jawnym, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy ulicy 40-lecia PRL na Spacerową w Mirosławcu.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 9  do niniejszego protokołu.

  • w sprawie zmiany nazwy ulicy Osiedla XXX -lecia LLP na Lotnictwa Polskiego
    w Mirosławcu Górnym.

Sekretarz Gminy poinformowała, iż w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 roku o zakazie propagowania komunizmu  lub innego ustroju totalitarnego  przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej - nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, w tym nazwy dróg, ulic, mostów i placów nie mogą upamiętniać  osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować więc muszą być zmienione. Zgodnie z wynikami konsultacji społecznych w sprawie zmiany nazwy ulicy Osiedle XXX - lecia LLP położonej na terenie Mirosławca Górnego przeprowadzonych z mieszkańcami powyższej miejscowości  została złożona z propozycja nazwy ul. Lotnictwa Polskiego, stąd zasadność podjęcia przedmiotowej uchwały.

W związku z brakiem pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie zmiany nazwy ulicy Osiedla XXX -lecia LLP na Lotnictwa Polskiego
 w Mirosławcu Górnym.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna, w głosowaniu jawnym, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy ulicy Osiedla XXX -lecia LLP na Lotnictwa Polskiego w Mirosławcu Górnym.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 10 do niniejszego protokołu.

  • w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Wałeckiemu na dofinansowanie Punktu Konsultacyjnego i Interwencji Kryzysowej w Wałczu.

Sekretarz Gminy poinformowała, iż Gmina Mirosławiec uwzględniając zapisy w aktach prawnych dotyczących wychowania w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi oraz przeciwdziałania narkomanii realizuje zadania określone w gminnym programie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii. Jednym z tych zadań jest zwiększanie dostępności pomocy terapeutycznej dla osób uzależnionych i współuzależnionych oraz udzielanie rodzinom z problemem alkoholowym i narkotykowym  pomocy psychologicznej i prawnej, a w szczególności ochrona przed przemocą w rodzinie. Działanie to jest kontynuacją współpracy z lat poprzednich z Powiatem Wałeckim poprzez dofinansowanie do prowadzenia Punktu Konsultacyjnego i Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu, z którego poradnictwa korzystają mieszkańcy Gminy Mirosławiec

W związku z brakiem pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Wałeckiemu na dofinansowanie Punktu Konsultacyjnego i Interwencji Kryzysowej w Wałczu.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna, w głosowaniu jawnym, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Wałeckiemu na dofinansowanie Punktu Konsultacyjnego i Interwencji Kryzysowej w Wałczu.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 11  do niniejszego protokołu.

  • w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Zakładu Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Mirosławcu.

Sekretarz Gminy Monika Stąporek poinformowała, iż podwyższenia kapitału zakładowego ZECWiK sp. z o.o. w Mirosławcu poprzez wniesienie do spółki z budżetu gminy wkładu pieniężnego w wysokości 467 000,00 zł jest niezbędne ze względu na konieczność spłaty kapitału i odsetek od pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, od kredytu z Spółdzielczego Banku Ludowego w Złotowie Oddział w Mirosławcu zaciągniętych na przeprowadzenie inwestycji pn. "Rozbudowa i remont oczyszczalni ścieków w Mirosławcu oraz budowa przewodu tłocznego ścieków wraz z przepompownią w Mirosławcu Górnym" oraz kapitału i odsetek od pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaciągniętej na przeprowadzenie inwestycji pn. „Budowa zbiornika bezodpływowego na ścieki z kanalizacją dla miejscowości Jabłonkowo”. W związku z zabezpieczeniem środków na powyższy cel w budżecie Gminy i Miasta Mirosławiec na rok 2017, Dyrektor ZECWiK sp. z o.o. pismem z dnia 07.03.2017 r. zwrócił się o podwyższenie kapitału spółki w w/w kwocie.

W związku z brakiem pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Zakładu Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Mirosławcu.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna, w głosowaniu jawnym, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Zakładu Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Mirosławcu.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 12  do niniejszego protokołu.

  • w sprawie zmian w budżecie Gminy i Miasta Mirosławiec na 2017 rok.

Skarbnik Gminy Alicja Michor  poinformowała, iż zwiększa się dochody budżetowe w kwocie ogółem 21.978,00 zł z tytułu: końcowego rozliczenia projektu pn.
„ Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu wałeckiego” w kwocie 14.473,00 zł, zrealizowanych dochodów nie ujętych w planie finansowym Samorządowego Przedszkola „Słoneczko” w Mirosławcu w kwocie 7.505,00 zł. Zwiększeniu ulegają wydatki budżetowe w kwocie ogółem 355.888,00 zł.

Radny Marcin Karczewski poinformował, iż w przedłożonym projekcie uchwały zawartych zostało bardzo dużo projektów. Zwrócił się z zapytaniem, czy wszystkie projekty zostaną zrealizowane?

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż na ulicy Jeziornej w Mirosławcu musi zostać wykonany wjazd do posesji, na ulicy Mickiewicza musi zostać dokonana aktualizacja  dokumentacji projektowej drogi i chodnika w związku z wybudowaniem się mieszkańców.

Radny Marcin Karczewski zwrócił się z zapytaniem  dotyczącym przebudowy ulicy Wąskiej w Mirosławcu.

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż przebudowa dotyczyć będzie całej ulicy Wąskiej.

Radny Marcin Karczewski zwrócił się z zapytaniem dotyczącym kwot przemieszczenia na dofinansowanie usług sprzątania dróg i chodników.

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż dofinansowane zostało zadanie sprzątania z uwagi na zwiększenie zakresu odbierania odpadów z koszy ulicznych oraz wykaszania terenów zielonych.

Radny Marcin Karczewski zwrócił się z zapytaniem dotyczącym zabiegów pielęgnacyjnych drzew w kwocie 11.000,00 zł?

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż zabiegi dotyczyły przycięcia gałęzi drzew rosnących przy drodze krajowej nr 10 w okolicach m. Piecnik oraz gałęzi drzew pomiędzy m. Jabłonkowo a drogą krajową nr 10.

W związku z brakiem dalszych pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy i Miasta Mirosławiec na 2017 rok.

 Głosowanie:

Za-2

Przeciw-0

Wstrzymało się-1

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna, w głosowaniu jawnym, większością głosów, przy 2 głosach „za”, brakiem głosów „przeciw” oraz 1 głosem „wstrzymującym się” pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy i Miasta Mirosławiec na 2017 rok.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 13  do niniejszego protokołu.

  • zmieniająca uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy i Miasta Mirosławiec na lata 2017-2026.

Skarbnik Gminy poinformowała, iż zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy i Miasta Mirosławiec polegają na dostosowaniu wielkości na rok 2017 do zmian wprowadzonych w budżecie Gminy.

W związku z brakiem pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały zmieniającego uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy i Miasta Mirosławiec na lata 2017-2026.

Głosowanie:

Za-2

Przeciw-0

Wstrzymało się-1

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna, w głosowaniu jawnym, większością głosów, przy 2 głosach „za”, brakiem głosów „przeciw” oraz 1 głosem „wstrzymującym się” pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały zmieniającego uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy i Miasta Mirosławiec na lata 2017-2026.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 14  do niniejszego protokołu.

  • w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej utworzenia i prowadzenia ośrodka rehabilitacji zwierząt.

Sekretarz Gminy poinformowała, iż w dniu 22 marca 2017 r. do Rady Miejskiej w Mirosławcu wpłynął wniosek z Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego
o wydanie opinii w sprawie utworzenia i prowadzenia ośrodka rehabilitacji zwierząt. Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze planuje utworzyć i prowadzić ośrodek rehabilitacji rysi w Dzikiej Zagrodzie w Jabłonowie pod adresem Jabłonowo 42, 78-650 Mirosławiec przy istniejących zagrodach dla rysi w celu przywrócenia rysia w obszarze dawnego bytowania w północno-zachodniej Polsce oraz zapewnienia odpowiednich warunków dla rozwoju populacji poprzez zapobieganie konfliktom  i rozpowszechnianie informacji oraz zapobieganie spadkowi liczebności i różnorodności genetycznej rysia poprzez ochronę korytarzy migracyjnych i ograniczenie śmiertelności rysi powodowanej przez człowieka.

Przewodniczący Komisji zwrócił się z zapytaniem, czy w związku z planowanym uruchomieniem ośrodka Gmina ponosić będzie jakiekolwiek koszty?

Sekretarz Gminy poinformowała, iż Gmina nie będzie ponosić żadnych kosztów z tytułu uruchomienia i prowadzenia ośrodka rehabilitacji zwierząt.

W związku z brakiem dalszych pytań przystąpiono do zaopiniowania projektu uchwały w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej utworzenia i prowadzenia ośrodka rehabilitacji zwierząt.

Głosowanie:

Za-3

Przeciw-0

Wstrzymało się-0

W wyniku głosowania Komisja Rewizyjna, w głosowaniu jawnym, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej utworzenia i prowadzenia ośrodka rehabilitacji zwierząt.

Projekt uchwały stanowi załącznik nr 15  do niniejszego protokołu.

Ad.6

Wolne wnioski i zapytania.

Radny Marcin Karczewski złożył wniosek o podanie wysokości poniesionych wydatków na zimowe utrzymanie dróg i chodników za okres: grudzień 2016 r., styczeń 2017 r. i luty 2017 r.

Radny Janusz Beer zwrócił się z zapytaniem o zagospodarowanie terenu przy ulicy Spokojnej w Mirosławcu?

Burmistrz Mirosławca poinformował, iż część ulicy Parkowej w Mirosławcu wpisana została do programu rewitalizacji. Nie wiadomo jednak, czy Wałecka Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mogła skorzystać z programu rewitalizacji celem odnowienia terenu przy ulicy Spokojnej.

 

Ad.7

Zamknięcie posiedzenia Komisji.

W związku z wyczerpaniem porządku obrad Przewodniczący  Komisji Rewizyjnej Stanisław Pilc  o godz. 1140  zamknął  26  posiedzenie Komisji.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Lidia Cybulska 26-04-2017 09:54:30
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Lidia Cybulska 28-03-2017
Ostatnia aktualizacja: Lidia Cybulska 26-04-2017 09:54:30